vytisknout velikost písma Najlepšie auto na ťahanie prívesov: SsangYong, Škoda alebo VW

Britský Caravan and Motorhome Club každoročne vyhlasuje najlepšie autá na ťahanie prívesov. Tento rok porota vyberala zo 44 kandidátov. Autá boli rozdelené podľa ceny a hmotnosti. Celkové víťazstvo si odnáša Škoda KodiaQ.
Najlepšie auto na ťahanie prívesov: SsangYong, Škoda alebo VW

Obytné automobily a prívesy sa tešia čoraz väčšej popularite aj v našich končinách. Preto je celkom zaujímavá britská anketa Towcar of the Year, v rámci ktorej porota vyberá najlepšie automobily práve pre ťahanie prívesov. Tento rok sa v nej zišlo 44 kandidátov. Okrem celkového víťaza sa volia najlepšie automobily aj v niekoľkých čiastkových kategóriách.

Tento rok sa konal v poradí už 35. ročník. Voľbe víťazov predchádzalo dôkladné testovanie na polygóne v Bedfordshire, kedy sa skúmalo správanie pri rýchlejšej jazde alebo napríklad rozjazdy v 17% stúpaní. Súčasťou hodnotenia sú ale aj ďalšie vlastnosti, ako napríklad to, ako sa príves pripája k automobilu a dokonca ako ľahko nájdete v návode základné informácie týkajúce sa ťahania prívesov. Zohľadňuje sa nakoniec aj cena.

A na záver to najlepšie - podľa britského klubu Caravan and Motorhome je tým najlepším autom, ktoré si aktuálne môžete pre ťahanie prívesov zaobstarať, Škoda KodiaQ vo vrcholnom prevedení 2.0 TDI (190 k) 4×4 DSG.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY