vytisknout velikost písma Najlepšie auto na ťahanie prívesov: SsangYong, Škoda alebo VW

Britský Caravan and Motorhome Club každoročne vyhlasuje najlepšie autá na ťahanie prívesov. Tento rok porota vyberala zo 44 kandidátov. Autá boli rozdelené podľa ceny a hmotnosti. Celkové víťazstvo si odnáša Škoda KodiaQ.
Najlepšie auto na ťahanie prívesov: SsangYong, Škoda alebo VW

Obytné automobily a prívesy sa tešia čoraz väčšej popularite aj v našich končinách. Preto je celkom zaujímavá britská anketa Towcar of the Year, v rámci ktorej porota vyberá najlepšie automobily práve pre ťahanie prívesov. Tento rok sa v nej zišlo 44 kandidátov. Okrem celkového víťaza sa volia najlepšie automobily aj v niekoľkých čiastkových kategóriách.

Tento rok sa konal v poradí už 35. ročník. Voľbe víťazov predchádzalo dôkladné testovanie na polygóne v Bedfordshire, kedy sa skúmalo správanie pri rýchlejšej jazde alebo napríklad rozjazdy v 17% stúpaní. Súčasťou hodnotenia sú ale aj ďalšie vlastnosti, ako napríklad to, ako sa príves pripája k automobilu a dokonca ako ľahko nájdete v návode základné informácie týkajúce sa ťahania prívesov. Zohľadňuje sa nakoniec aj cena.

A na záver to najlepšie - podľa britského klubu Caravan and Motorhome je tým najlepším autom, ktoré si aktuálne môžete pre ťahanie prívesov zaobstarať, Škoda KodiaQ vo vrcholnom prevedení 2.0 TDI (190 k) 4×4 DSG.

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Britskí kolegovia porovnali BMW 760Li xDrive a Škodu Superb 2.0 TSI 4×4. Obe spomínané autá sa v našej redakcii už zastavili, preto sme sa pozreli na presné čísla nameranej dynamiky. Superb na dvanásťvalec ani zďaleka nemá, ale skutočne dobre brzdí.

20. 11. 2017 | Dalibor Žák
Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY