vytisknout velikost písma Najbezpečnejšie autá roka podľa Euro NCAP: Prius, Ioniq a Tiguan

Najlepšími automobilmi roka 2016 sú podľa Euro NCAP Toyota Prius, Hyundai Ioniq a Volkswagen Tiguan. Tento rok prešlo testmi Euro NCAP 18 nový osobných automobilov. Veľmi dobre si v nárazových testoch viedol napríklad aj nový Mercedes-Benz triedy E.
Najbezpečnejšie autá roka podľa Euro NCAP: Prius, Ioniq a Tiguan

Pomaly sa blíži koniec roka a nastáva čas bilancovania. Jedno aktuálne sa týka organizácie Euro NCAP, ktorá vyhlásila najlepšie automobily hodnotené v tomto roku. Ocenenie dostala Toyota Prius, Hyundai Ioniq a Volkswagen Tiguan.

Presne povedané sa jedná o vyhlásenie najlepšieho modelu v každej kategórii. Hyundai Ioniq je pre rok 2016 najlepším medzi malými rodinnými automobilmi, Toyota Prius zvíťazila v kategórii veľkých rodinných modelov a Tiguan bol vyhlásený víťazom medzi malými SUV.

Niektoré kategórie chýbajú, pretože testmi Euro NCAP neprešiel žiadny relevantný model. Poprípade bol iba jeden. Takým prípadom je napríklad nový Mercedes-Benz triedy E. Ten si viedol pri skúškach priamo výborne, ale pretože to bol tento rok jediný model testovaný v kategórii "Executive Car", nemôže byť označený za najlepšiu v kategórii.

Pre upresnenie doplníme, že vyhlasovanie najbezpečnejších modelov v jednotlivých kategóriách sa týka iba sériových výbav. V rámci Euro NCAP sa poslednou dobou skúša niektoré automobily dvakrát, a to práve v štandardnej verzii a následne s príplatkovými bezpečnostnými prvkami. Účelom je snaha ukázať prínos podobných príplatkov. Celkovo prešlo v roku 2016 testmi Euro NCAP 18 nových áut.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY