vytisknout velikost písma Na tratiach seriálu World RX sa čoskoro objaví Renault Mégane a Guerlain Chicherit

V seriáli World RX sa čoskoro objaví nový špeciál odvodený od aktuálnej generácie Renaultu Mégane. Stavbu vozidla obstaral britský špecialista Prodrive. Si za volant usadne Guerlain Chicherit. Tento rok bude testovací.
Na tratiach seriálu World RX sa čoskoro objaví Renault Mégane a Guerlain Chicherit

Šampionát FIA World Rallycross (World RX) si veľmi rýchlo získal obľubu ako pri automobilkách, tak aj pri slávnych jazdcoch. Na tratiach sme minulý rok mohli vidieť značky Audi, Volkswagen, Peugeot, Citroën alebo Ford. Tento rok do tohto zoznamu pribudne ďalší špeciál - Renault Mégane RX.

Nejde ale o aktivitu samotnej automobilky Renault. Známy jazdec Guerlain Chicherit, ktorý sa okrem iného zúčastnil aj dakarskej rally, si založil vlastný tím GCK a nechal si u spoločnosti Prodrive postaviť špeciál odvodený od hatchbacku Mégane. Na aute je samozrejme všetko inak, čo celkom dobre vidieť už na prvý pohľad.

Pohon zaobstará preplňovaný dvojlitrový štvorvalec. Presné technické čísla nepoznáme, všeobecne ale špeciály pripravené na tento seriál dosahujú výkon cez 600 koní a v spolupráci s pohonom všetkých kolies zvládajú šprint z nuly na 100 km/h za približne dve sekundy. Renault Mégane RX na tom takmer určite nebude inak.

Tím GCK sa chce zúčastniť všetkých pretekov až v sezóne 2018, tento rok bude testovací. Prvýkrát uvidíme nový Mégane RX v ostrej akcii tento rok v septembri vo Francúzsku. Následne sa tento špeciál predstaví aj v niekoľkých ďalších vybraných pretekoch v priebehu jesene.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY