vytisknout velikost písma Na predaj je unikátny Mercedes-Benz 600 Pullman s ktorým jazdil Tito

Na predaj je unikátny Mercedes-Benz 600 Pullman Presidential Landaulet. Modelu Pullman Landaulet bolo vyrobených iba 59 kusov, ponúkaná šesťdverová verzia ale vznikla len v deviatich exemplároch. Tento konkrétny voz vlastnil Josip Broz Tito. Požadovaná cena zverejnená nebola, ale bude astronomická.
Na predaj je unikátny Mercedes-Benz 600 Pullman s ktorým jazdil Tito

Keby ste si práve teraz chceli kúpiť skutočne automobilový unikát, jedna zaujímavá možnosť by sa našla. V Anglicku sa objavil Mercedes-Benz 600 Pullman Landaulet v šesťdverovej verzii Presidential Landaulet s predĺženou plátenou strechou. Okrem skutočnosti, že týchto automobilov vzniklo len deväť a že tento konkrétny by mal byť údajne ten vôbec najviac zachovalý, je tu ešte jeden fakt, ktorý posunie cenu o kúsok vyššie.

Prvým majiteľom predávaného Mercedesu-Benz 600 Pullman z roku 1971 bol totiž juhoslovanský prezident Josip Broz Tito. Vozidlo následne vlastnili zberatelia v Nórsku a Nemecku, a potom sa dostalo do Anglicka. Inzerát nájdete na tomhartleyjnr.com.

Cena exempláru, ktorý za svoju históriu najazdil iba približne 27 000 km, je dostupná len na dotaz. Počítajte ale s tým, že to bude astronomická suma. V Nemecku je totiž aktuálne na predaj klasický štvordverový exemplár a jeho cena presahuje v jeden milión eur.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY