vytisknout velikost písma Na predaj je unikátny Cadillac Trump z roku 1988

Súčasný americký prezident presvedčil v osemdesiatych rokoch Cadillac, aby vyrobil luxusnú limuzínu, ktorá dostala meno Trump. Plány sľubovali sériu čítajúcu 50 kusov, nakoniec vznikli dva exempláre. Jeden sa dostal z Ameriky do Anglicka a práve ten je teraz na predaj. Cena je veľmi sympatická.
Na predaj je unikátny Cadillac Trump z roku 1988

Súčasný americký prezident má za sebou bohatú históriu zahŕňajúcu najrôznejšie zaujímavosti. Jednou z nich je príbeh z osemdesiatych rokov, kedy Donald Trump presvedčil automobilku Cadillac, aby postavila extrémne luxusnú limuzínu pomenovanú ako Cadillac Trump. Takéto auto nakoniec naozaj vzniklo, lenže namiesto pôvodných päťdesiatich kusov boli vyrobené iba dva model. Jeden z nich skončil v Anglicku a práve ten je aktuálne na predaj.

Ponuku nájdete na exchangeandmart.co.uk. Jedná sa o vozidlo vyrobené v roku 1988, ktoré doteraz najazdilo približne 70 000 km. Pohon má na starosť päťlitrový benzínový motor a na palube môžete očakávať všetko, čo bolo v osemdesiatych rokoch možné do auta dostať.

Americká limuzína preto ponúka bohaté obloženie drevom, kožené čalúnenie, nechýba televízia, fax, videoprehrávač, telefón alebo dokonca skartovačka. A prirodzene tu nájdete aj minibar. To všetko dnes stojí v prepočte zhruba 60-tisíc eur.

Za pozornosť stojí vôbec celý príbeh tejto limuzíny. Donald Trump totiž sľúbil automobilke Cadillac odbyt päťdesiatich kusov. Dva prototypy sa stavali dva roky, pretože súčasný americký prezident stále niečo menil. Lenže nakoniec vznikli iba dva exempláre a celý projekt skončil pre Cadillac neúspechom.

Ak sa teda chcete voziť podľa predstáv súčasného amerického prezidenta, máte jedinečnú príležitosť.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY