vytisknout velikost písma Na predaj je nezničiteľný Mercedes W124. Zvládol už 2,1 milióna km

Mercedes-Benz W124 je svojou spoľahlivosťou povestný. Milión najazdených kilometrov u neho nie je nič výnimočné. V Holandsku predávajú exemplár, ktorý zvládol už 2,1 milióna kilometrov. Auto je údajne vo výbornej kondícii.
Na predaj je nezničiteľný Mercedes W124. Zvládol už 2,1 milióna km

Možno ste zachytili nejaký článok o Fabii, ktorá prešla cez milión kilometrov. Škoda tento automobil požičiava novinárom, pričom sa na chvíľu zastavil aj v našej redakcii. Bola to bezpochyby zaujímavá skúsenosť, no existujú modely schopné najazdiť ešte oveľa viac. Jeden taký je aktuálne v Holandsku na predaj.

Ide o Mercedes-Benz W124, ktorý je svojou nesmrteľnosťou známy. Tento konkrétny exemplár je z roku 1986 a pod kapotou má vznetový päťvalec s objemom 2,5 l s výkonom 66 kW (90 k). Auto podľa všetkého slúžilo ako servisný voz Mercedesu, pričom za dobu svojej kariéry vystriedalo dvoch majiteľov a dvakrát pokorilo milión najazdených kilometrov.

Prvýkrát sa tak stalo v roku 2000, druhý milión nasledoval o pätnásť rokov neskôr. Lenže ponúkaná W124 pokračovala ďalej, takže teraz už má na svojom konte viac ako 2,1 milióna kilometrov. Podľa fotiek ide rozhodne o veľmi zachovalý stroj, ktorý navyše môže byť váš.

Podľa dostupných informácií je po technickej stránke všetko v najlepšom poriadku, motor údajne beží ako hodinky a ani interiér nevyzerá opotrebovane. Na druhú stranu, keby servisné auto značky nebolo v dobrom technickom stave, bola by to celkom hanba.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY