vytisknout velikost písma Na predaj je Mercedes-Benz 600 Pullman po africkom diktátorovi

Na predaj je Mercedes-Benz 600 Pullman z roku 1968. Ponúkaná verzia s tromi pármi dverí je veľmi vzácna, vzniklo iba 428 exemplárov. Ide o jedno z troch vládnych vozidiel, ktoré si objednal africký diktátor Mobutu Sese Seko.
Na predaj je Mercedes-Benz 600 Pullman po africkom diktátorovi

Mercedes-Benz 600 predstavený v roku 1963 si rýchlo získal veľkú obľubu ako u celebrít, tak u najrôznejších vládnych činiteľov. Dôvodom bola na danú dobu veľmi moderná technika (už vtedy tento model dokázal ísť cez 200 km/h) a neuveriteľný komfort. Mercedes okrem základnej varianty ponúkal aj predĺžený Pullman a dokonca aj Pullman so sťahovacou strechou. Verzie so zväčšeným rázvorom náprav sú dnes veľmi vzácne, jeden taký exemplár si ale teraz môžete kúpiť.

Jedná sa o karosériu s tromi pármi dverí. Mercedes vyrobil v tomto prevedení iba 428 exemplárov. Ponúkané vozidlo je z roku 1968 a bolo jedným z troch, ktoré si objednala konžská vláda v čase, keď bol pri moci africký diktátor Mobutu Sese Seko. Dva kusy zamierili priamo do Afriky, tretí zostal na ambasáde v Kolíne. Práve tento v Nemecku jazdiaci exemplár je k dispozícii.

Voz doteraz najazdil len 31 000 km a navyše prešiel v roku 2013 dôkladnou renováciou. K autu sú údajne faktúry dokazujúce, že náklady na kompletnú opravu sa vyšplhali až na závratných 300 tisíc eur. Luxusný Mercedes z konca šesťdesiatych rokov bude predaný v dražbe a podľa odhadov na neho záujemcovia budú potrebovať zhruba pol milióna eur.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY