vytisknout velikost písma Mitsubishi predstaví v Ženeve nový crossover

Mitsubishi ukáže na autosalóne v Ženeve nový crossover. Má to byť súper Yetiho a Qashqaia. Pod kapotou sa očakáva diesel aj hybridný pohon. Mitsubishi je súčasťou aliancie Renault-Nissan.
Mitsubishi predstaví v Ženeve nový crossover

Mitsubishi čoskoro rozšíri ponuku o nový crossover. Na tohtoročnom autosalóne v Ženeve, ktorý sa koná od začiatku marca, ukáže nový model. Ten sa zaradí medzi dosluhujúce ASX a väčší Outlander. Meno ešte nepoznáme, ale dizajn by mal vychádzať z už skôr predstaveného konceptu XR-PHEV.

Veľa zaujímavých informácií Mitsubishi k prvej oficiálnej upútavke nepridalo. O použitom motore alebo systéme pohonu nevieme nič, ale automobilka stihla v krátkej tlačovej správe zopakovať niekoľkokrát slová "športový", "dynamický", "svalnatý" a "kupé". Napriek tomu sa dá počítať s turbodieselom a časom aj s hybridným pohonom.

Svetovú premiéru zažije nový model 7. marca. Už v priebehu februára však uvidíme prvé oficiálne fotografie a japonská automobilka pridá aj ďalšie technické informácie vrátane použitých motorov.

Len pripomíname, že Mitsubishi kvôli škandálu s podvádzaním pri meraní spotreby a emisií doslova utieklo hrobárovi z lopaty, keď v ňom majoritný rozhodujúci podiel kúpil Nissan. Mitsubishi sa tak stalo plnohodnotnou súčasťou aliancie Renault-Nissan. Šéf koncernu Carlos Ghosn sa nechal počuť, že s produktmi Mitsubishi sa naďalej počíta a že skúsenosti značky s vývojom hybridných pohonov sú pre celú alianciu veľmi dôležité.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY