vytisknout velikost písma Mitsubishi po 44 rokoch ukončí výrobu Lanceru. Nástupca nebude

Mitsubishi tento rok v auguste ukončí výrobu modelu Lancer. Prvý Lancer vyšiel na cesty už v roku 1973. Celkom vzniklo desať generácií Lancerov pre rôzne trhy. V rokoch 1973 až 2008 ich bolo vyrobených vyše šesť miliónov.
Mitsubishi po 44 rokoch ukončí výrobu Lanceru. Nástupca nebude

Tento rok v auguste ukončí automobilka Mitsubishi agóniu modelu Lancer. Ten po dlhých 44 rokoch zmizne definitívne z ponuky bez priameho nástupcu. Kým kompaktný segment si vystačí s lacným a nie príliš pozitívne hodnoteným modelom Mitsubishi Mirage, namiesto Lanceru časom príde crossover. Práve crossovery a SUV s plug-in hybridnými pohonmi majú byť hlavným výrobným artiklom Mitsubishi v budúcnosti.

Koniec Lanceru nijako nesúvisí s aférou ohľadom klamania testov spotreby ani s kúpou Mitsubishi automobilkou Nissan. Mitsubishi totiž ukončenie výroby Lanceru na tohtoročný august naplánovalo už pred nejakým časom. Zatiaľ čo v roku 2002 si v USA našiel Lancer 69 000 zákazníkov (čo ani tak nie je žiadna sláva), v roku 2016 už to bolo len zhruba 14 000 kupujúcich. V Európe sa ich za posledný rok nepredali ani štyri tisícky.

Mitsubishi Lancer utkvel v pamäti automobilových nadšencov predovšetkým vďaka modelu Evolution, ktorý dlhé roky súperil so Subaru na poli homologačných špeciálov pre WRC a predovšetkým vyvolával búrlivé diskusie, či je lepšie to alebo ono... Zmenou pravidiel a prechodom zákazníkov na iné modely sa ale tieto vyhranené verzie stali automobilovými dinosaurami. Ale zatiaľ čo Subaru dokázalo pre WRX STI nájsť obchodný model, Mitsubishi nie.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY