vytisknout velikost písma Mitsubishi oživí meno Evolution. Koncept spojí všetko, čo fanúšici nenávidia

Meno Evolution sa čoskoro vráti na scénu. Mitsubishi predstaví štúdiu, ktorá spája všetko, čo sa fanúšikom slávneho Lancer Evo nepáči. Bude to elektrické auto, ktoré je pravdepodobne vybavené autonómnym systémom riadenia a ešte k tomu s karosériou BMW X6.
Mitsubishi oživí meno Evolution. Koncept spojí všetko, čo fanúšici nenávidia

Mitsubishi Lancer Evolution je skutočná legenda pre určitú skupinu ľudí. Klasický športový sedan s veľkým krídlom, výkonným motorom, pohonom všetkých kolies. Tradičný rival Subaru WRX STi. Ale toto auto je žiaľ minulosťou. Vozidlo, na rozdiel od Subaru, sa stiahlo z predaja a už nedostalo svojho nástupcu. Teraz však prišla správa, že sa na scénu vracia meno Evolution. Ak patríte medzi priaznivcov ostrého Lanceru, dôvod na radosť mať nebudete.

Japonská automobilka pod názvom e-Evolution predstaví na nadchádzajúcom autosalóne v Tokiu nový koncept. Podľa tlačovej správy pôjde o zlomový moment, pretože Mitsbuishi tak definitívne odštartuje novú éru (koľkokrát už sme túto frázu od iných automobiliek počuli...). Áno, tušíte správne, e-Evolution bude elektromobil.

Ale to nie je všetko, tlačová správa tiež sľubuje prítomnosť umelej inteligencie, čo v preklade znamená autonómne riadenie. Takže ďalšia vec, ktorá túto štúdiu dramaticky odlišuje od známeho Lanceru. A potom prichádza čerešnička na torte. Žiaden sedan s veľkým krídlom, moderný Evolution bude crossover s karosériou kupé.

Kým tradiční zákazníci Mitsubishi si automaticky predstavia Evo ako Evolution, moderná verzia bude elektrické "BMW X6" schopné jazdy bez vodiča. Fanúšikovia určite nebudú mať radosť, ale nový koncept krásne dokumentuje, kde sa aktuálne pohybuje automobilový priemysel. Mitsubishi tiež sľubuje pohon všetkých kolies a viac ako vzrušujúcu dynamiku.

Ako nový koncept bude nakoniec vyzerať, ukazuje prvá fotka. Ďalšie informácie prídu 25. októbra, kedy sa novinárom otvorí Tokio Motor Show.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY