vytisknout velikost písma Mitsubishi Lancer sa vráti. Ale len do Ázie a s logom Renaultu

Mitsubishi chce v Ázii predávať preznačkované Renaulty. Obe automobilky by vďaka tomu ušetrili pol miliardy dolárov ročne. Z Mégane sedan by sa mohol stať nástupcu populárneho Lanceru.
Mitsubishi Lancer sa vráti. Ale len do Ázie a s logom Renaultu

Možno ste zaznamenali správu, že japonská automobilka Mitsubishi sa takmer zrútila v nadväznosti na škandál s podvádzaním pri udávaní spotreby paliva. S poslednou záchranou prišiel Nissan, ktorý kúpil v Mitsubishi majoritný podiel. Mitsubishi sa tak stalo plnohodnotnou súčasťou aliancie Renault-Nissan. Jednou z jeho úloh bude pokračovať napríklad vo vývoji hybridných a plug-in hybridných pohonov.

Mitsubishi tiež zásadne "prekopali" výrobný program. Skôr populárny model Lancer už prakticky nekúpite. Jeho výroba bude ukončená v auguste po dlhých štyridsaťštyri rokoch. Hoci značka vlastného zástupcu priamo nevyvíja, možno sa predsa len Lancer vráti. Na ázijskom trhu by sa totiž mohli predávať Renaulty s logom Mitsubishi.

S podobným plánom prišlo Mitsubishi nedávno, pretože Renault je skôr európska záležitosť a v Ázii nie je o tejto značke vôbec žiadne povedomie. Zato Mitsubishi je v Ázii ako doma. Práve "preznačkované" Renaulty s inou maskou a logom predávané pod značkou Mitsubishi by mohli nielen zvýšiť odbyt Renaultu, ale zároveň zachovať značke Mitsubishi trhový podiel.

Mitsubishi sa totiž chce orientovať len na vývoj crossoverov, SUV a hybridov, takže by sa nemuselo zaťažovať s vývojom klasických lacných áut. Renault by tak mohol predať prakticky akýkoľvek zo svojich štandardných modelov. Uplatnenie by mohol nájsť napríklad aj model Mégane, ktorý by sa tak mohol predávať opäť ako Lancer. Renault aj Mitsubishi by vďaka tomu mohli len v budúcom roku ušetriť dohromady skoro pol miliardy dolárov, uvádza Automotive News.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY