vytisknout velikost písma Mitsubishi Eclipse sa vracia ako kompaktný crossover

Mitsubishi Eclipse je teraz kompaktný crossover. Na výber sú zatiaľ len dva motory, oba s automatom. Kvôli európskemu trhu nechýba ani turbodiesel.
Mitsubishi Eclipse sa vracia ako kompaktný crossover

Mitsubishi Eclipse bolo svojho času celkom populárne kupé. Hoci by sme ho za "športové auto" označili len s veľmi prižmúrenými očami, svoju základňu fanúšikov malo. Veď si zahralo hlavnú úlohu v dnes už ikonickom snímku Rýchlo a zbesilo. Medzi rokmi 1989 až 2011 sa v štyroch generáciách vyrobilo približne 1,4 milióna kupé a kabrioletov Eclipse.

Teraz sa meno Eclipse od Mitsubishi vracia, ale nie na kupé, ale na módnom SUV. Volá sa Mitsubishi Eclipse Cross a prvýkrát ho uvidíme na autosalóne v Ženeve. Japonská automobilka, ktorú nedávno kúpil Nissan po škandále so švindľovaním s údajmi o spotrebe, s ním chce zaujať aj na európskom trhu.

O výkonoch motorov ešte nevieme nič konkrétne. Mitsubishi sa ale pochválilo, že nový crossover Eclipse Cross bude mať aj pohon všetkých kolies. Vnútri nájdeme napríklad head-up displej, dotykové ovládanie infotainmentu a samozrejme aj variabilné a sklopné zadné sedadlá. Prvé fotky interiéru naznačujú, že by mohlo ísť najmä o ergonomický a kvalitatívny posun k lepšiemu, bližšie moderným európskym zvyklostiam. Dúfajme.

Pod kapotou môže byť preplňovaná benzínová tisícpäťstovka s priamym vstrekovaním a prevodovkou CVT, ktorá v športovom režime pracuje s ôsmimi virtuálnymi stupňami, aby sa správala viac ako prevodovka s klasickým radením. Druhou možnosťou bude turbodiesel 2,2 l kombinovaný s osemstupňovým automatom. Predaj bude na európskom trhu zahájený až na začiatku roku 2018.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY