vytisknout velikost písma Mercedes zahájil výrobu nového E Coupé

Mercedes-Benz E Coupé sa vyrába v továrni v nemeckých Brémach. Je to už desiaty model, ktorý tu vzniká. Prvé exempláre vyrazia k zákazníkom počas jari.
Mercedes zahájil výrobu nového E Coupé

Automobilka Mercedes-Benz oficiálne oznámila začatie výroby modelu E Coupé, ktorý sa verejnosti prvýkrát predstavil len nedávno na autosalóne v Detroite. Prípadní záujemcovia už môžu podávať objednávky, prvé hotové exempláre vyrazia k zákazníkom počas jari.

Produkciu Mercedesu E Coupé obstará továreň v Brémach. Ide tak už o desiaty model, ktorý tu vzniká. Nové kupé sa bude vyrábať na jednej linke spolu so všetkými variantmi triedy C, s roadstermi SL a SLC, rovnako ako s GLC a GLC Coupé. V ponuke doplní nová generácia triedy E Coupé skôr predstavený sedan, kombi a oplastované prevedenie All Terrain.

Aj keď by sa mohlo zdať, že program továrne v Brémach je už teraz dosť bohatý, v budúcnosti by mala byť produkcia ešte pestrejšia. Mercedes oznámil, že sa tu budú ešte do konca tejto dekády vyrábať všetky druhy pohonu. To znamená nielen spaľovacie motory a hybridy, ale aj elektromobily a dokonca aj autá s palivovými článkami.

Nový Mercedes-Benz E Coupé narástol oproti svojmu predchodcovi vo všetkých smeroch. Vďaka tomu by mal byť aj priestrannejší. Pre začiatok bude k dispozícii paleta zahŕňajúca jeden vznetový (220 d) a tri zážihové motory (200, 300 a 400 4Matic).

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY