vytisknout velikost písma Mercedes vymení DTM za elektrické formule

Mercedes je ďalšou automobilkou, ktorá vstúpi do seriálu Formula E. Továrenský tím Mercedesu zároveň opustí seriál DTM. Mercedes tak chce propagovať svoje chystané elektromobily.
Mercedes vymení DTM za elektrické formule

Automobilka Mercedes je tradičným účastníkom pretekov DTM. Lenže táto dlhá éra sa chýli ku koncu. Továrenský tím značky opustí tento seriál na konci budúcej sezóny. Náhradou samozrejme nie je nič iné ako seriál Formula E. Teda elektrické formuly, ktoré sa tešia čoraz väčšej popularite.

Za týmto rozhodnutím prirodzene stojí snaha zviditeľniť elektromobily, pretože aj Mercedes plánuje v tomto smere veľkú ofenzívu. Už minulý rok bolo oznámené, že sa chystané elektromobily budú predávať pod značkou EQ, pričom ako prvý bol predstavený koncept elektrického crossover Generation EQ. Podľa neoficiálnych správ sa tento rok vo Frankfurte ukáže ďalší podobný automobil, tentoraz pravdepodobne pôjde o hatchback.

Mercedes vstúpi do seriálu elektrických formúl v sezóne 2019/2020 a zaradí sa tak po bok automobiliek, ktoré sa šampionátu Formula E zúčastňujú už teraz. Menovite sa jedná o Audi, Jaguar alebo Renault. Vstup do tejto súťaže navyše už pred časom oznámilo aj BMW.

Odchod zo seriálu DTM bude znamenať pre Mercedes uzatvorenie veľmi dlhej kapitoly. Do teraz sa táto automobilka zúčastnila 26 sezón, vyhrala desať jazdeckých titulov, respektíve 138 závodov a získala celkovo 540 pódiových umiestneniach. V seriáli F1 ale Mercedes zostane.

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák
Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

5. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Ďalší dlhodobý test bude patriť Škode Fabia Combi. Čaká nás pol roka s novým litrovým trojvalcom 1.0 TSI. Konkrétne ide o verziu s výkonom 81 kW, teda o vrcholnú motorizáciu. Fabia prišla do testu vo výbave Style a s niekoľkými príplatkovými prvkami.

4. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY