vytisknout velikost písma Mercedes naozaj pripravil dvanásťvalcové G 4×4(2) kabriolet

Prekvapenie Mercedesu bolo odhalené, naozaj sa jedná o G 4×4(2) s plátenou sťahovacou strechou. Táto trieda G dokonca nesie podpis Maybach. Pod kapotou nájdeme dvanásťvalec. Neoficiálne správy hovoria o výrobe iba 99 kusov.
Mercedes naozaj pripravil dvanásťvalcové G 4×4(2) kabriolet

Mercedes nedávno naznačil príchod špeciálu odvodeného od triedy G, ktorý má nadviazať na dnes už veľmi dobre známu variantu 6×6 a predajne prekvapivo úspešnú variantu 4×4(2). Automobilka síce vyslala do sveta len jednu detailnú fotku, lenže na internete už sú k dispozícii snímky celého vozidla. Už teraz preto s istotou môžeme povedať, že sa skutočne jedná o monštruózny dvanásťvalcový kabriolet.

Fotografie zverejnili kolegovia z ruského magazínu auto.mail.ru, ktorí už s automobilom dokonca jazdili. Voz ponesie označenie Mercedes-Maybach G 650 Landaulet a ako asi tušíte, je to vôbec prvý terénny automobil pod značkou Maybach. Budúci majitelia sa môžu tešiť na maximálny luxus podčiarknutý tým, že vznikne iba 99 exemplárov.

Mercedes-Maybach triedy G dostal rázvor predĺžený na 3428 mm a podvozok prevzatý z G 4×4(2). Do hry sa tak znovu dostávajú portálové nápravy a extrémne svetlá výška. Pohon bude mať na starosť preplňovaný dvanásťvalec. Presné údaje zatiaľ k dispozícii nie sú, rovnaký motor ale v klasickom G 65 AMG disponuje parametrami 463 kW (630 k) a 1000 Nm, čo by mohlo stačiť.

Uvidíme, čo prinesú ďalšie dni. Mercedes túto novinku očividne predstaví čo nevidieť. Hneď ako budeme mať ďalšie detaily, radi sa o ne podelíme.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY