vytisknout velikost písma Mercedes-Maybach 6 Cabriolet: takto vyzerá superluxusný elektromobil

Vision Mercedes-Maybach 6 Cabriolet nadväzuje na Coupé z minulého roka. Vozidlo meria približne 6 metrov, ale je dvojmiestne. Nehľadajte tu spaľovací motor, je to luxusné elektrické auto. Dojazd je viac ako 500 km.
Mercedes-Maybach 6 Cabriolet: takto vyzerá superluxusný elektromobil

Mercedes ukázal ďalšiu sériu fiktívnych konceptov. Po Vision Energy-Force z roku 2012, AMG Vision Gran Turismo z roku 2013, Vision Tokyo z roku 2015 a Vision Mercedes-Maybach 6 Coupé predstavenom vlani prichádza Mercedes-Maybach 6 Cabriolet. Ale nečakajte žiadne veľké motory, je to veľmi silné elektrické aut.

Ako naznačuje názov, tohtoročný kabriolet, opäť predstavený na Pebble Beach, je spojený s minuloročným kupé. Opäť je to auto pôsobivých rozmerov. Dĺžka vozidla je široká 5700 mm, šírka 2100 mm a výška 1340 mm. Návrh pripomínajúci luxusné jachty podčiarkujú veľkolepé 24-palcové kolesá.

Interiér je samozrejme najluxusnejší. K dispozícii je kožené čalúnenie Nappa a obrovský displej siahajúci od štítu prístroja k zadným sedadlám. Posádka bude mať k dispozícii virtuálneho asistenta na vykonávanie rôznych úloh. Vozidlo tiež kontroluje váš zdravotný stav prostredníctvom biometrických snímačov.

Hoci tento luxusný kabriolet má tak dlhú kapotu, že by sa pod ňu zmestil aj dvanásťvalec, nepredpokladá sa žiadna spaľovacia jednotka. Technológia je rovnaká ako v minulom roku. Jedná sa o elektrický automobil s použitím štyroch elektromotorov. Celkový výkon je 550 kW (750 k), zrýchlenie z nuly na 100 km/h trvá menej ako štyri sekundy a maximálna rýchlosť je obmedzená na 250 km/h. Mercedes sľubuje dojazd viac ako 500 km.

Ak sa vám nemecká novinka páči, ale chcete normálny spaľovací motor, našťastie je tu riešenie. Vlani bol predstavený model Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet. Je menší, ale ani jeho päť metrov vám hanbu neurobí. Okrem toho je pohon dvojitým pohonom prevzatý zo S 65 AMG. Problém je len v tom, že spoločnosť Mercedes predala len 300 exemplárov, takže nebude ľahké si niektorú z nich kúpiť.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY