vytisknout velikost písma Mercedes-Benz triedy G sa vyrába od roku 1979. Tento rok je historicky najlepší

Mercedes-Benz triedy G sa vyrába od roku 1979. V podstate je to veľmi zastaraný voz, napriek tomu tento rok zaznamenal výrobný rekord. V roku 2016 sa produkcia dostala cez 20 000 exemplárov, čo sa ešte nikdy v histórii nestalo.
Mercedes-Benz triedy G sa vyrába od roku 1979. Tento rok je historicky najlepší

Automobilky zvyčajne obmieňajú jednotlivé generácie svojich modelov zhruba po šiestich rokoch. Konkurencia sa totiž neustále zlepšuje a záujem zákazníkov postupne upadá. Lenže existujú aj výnimky. Ako napríklad Mercedes-Benz triedy G. V roku 2016 dosiahla jeho produkcia historicky najlepších čísel a to je tento model vo výrobe už dlhých 37 rokov.

Pri Mercedese sa aktuálne oslavuje skutočnosť, že produkcia triedy G prekročila v roku 2016 hranicu 20 000 exemplárov. V jednom roku sa toľko kusov tohto modelu ešte nikdy predtým nevyrobilo, hoci produkcia beží od roku 1979. Tohtoročným jubilejnom exemplárom je verzia G 63 AMG vybavená zástupom nadštandardných prvkov z programu Designo. Ide napríklad o biely lak karosérie "designo Mystic white bright", ktorý je na vozidlo nanášaný ručne.

Výrobu Mercedesu-Benz triedy G zabezpečuje spoločnosť Magna Steyer. Ako asi viete, jej továreň leží v rakúskom Grazi. Za 37 rokov produkcie sa z tohto modelu stala off-roadová legenda. Dohromady bolo vyrobených približne štvrť milióna kusov.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY