vytisknout velikost písma Mercedes-Benz triedy A dostane nový interiér. Zmenilo sa veľa!

Mercedes-Benz triedy A ukázal svoj nový interiér. V rámci modernizácie príde aj upravená platforma. Pribudne verzia sedan a pod kapotou zamieria menšie motory.
Mercedes-Benz triedy A dostane nový interiér. Zmenilo sa veľa!

V rámci faceliftov a medzigeneračnych modernizácií sa nestáva, že by automobilka radikálne "prekopala" celý interiér. Mercedes-Benz triedy A bude ale výnimkou. Ako môžete vidieť na priložených fotografiách, nemecká automobilka pripravila pre novú triedu A úplne nový interiér. Na trh príde nová generácia budúci rok.

Klasickú kaplnku prístrojov nahradí jeden veľký centrálny displej, respektíve dva spojené multifunkčné 12,3 "displeje. To ale len v najvyššej výbave. V základe budú dva 7" displeje a v prostrednej výbave 7" displej pre prístroje a 12,3" displej pre infotainment. Po novom bude možné nastaviť ambientné osvetlenie v ľubovoľnom zo 64 dostupných odtieňov.

Súčasťou modernizácie triedy A bude aj nový dizajn sedadiel, zväčšenie batožinového priestoru o 29 litrov alebo úprava stĺpikov pre zlepšenie výhľadu z vozidla. O motoroch toho zatiaľ veľa nevieme, ale očakávame, že pod kapotu zamieria downsizované motory od Renaultu.

Spolu so zásadnou modernizáciou, ktorá podľa všetkého nebude len klasický facelift, lebo sa očakáva aj zmena platformy na modernejšiu MFA2, dostane trieda A od Mercedesu aj prvýkrát verziu sedan. Áno, aj keď sa bude predávať príbuzná verzia CLA. Premiéra modernizovanej triedy A sa pravdepodobne bude konať na jar v Ženeve.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY