vytisknout velikost písma Mercedes-Benz CLS novej generácie má predčasne po premiére

Nová generácia Mercedesu-Benz CLS je jednou z noviniek autosalónu v Los Angeles. Na internete už kolujú prvé neoficiálne fotky odhaľujúce celý voz. CLS vychádza z triedy E, dizajn vozidla sa ale celkom výrazne líši.
Mercedes-Benz CLS novej generácie má predčasne po premiére

Autosalón v Los Angeles prinesie niekoľko zaujímavých noviniek. Jednu z nich nájdeme na stánku automobilky Mercedes-Benz. Tá tu predstaví novú generáciu modelu CLS. Oficiálne odhalenie prebehne zajtra, no rovnako ako v mnohých iných prípadoch bol aj tentoraz internet rýchlejší. Vozidlo si preto môžeme pozrieť v celej kráse už dnes.

O predčasne zverejnené fotografie sa postarali kolegovia z austrálskeho magazínu Motoring. Isté preto už v tejto chvíli je to, že CLS bude trochu vystupovať radu. Kým triedy S, E alebo C si sú navzájom veľmi podobné, CLS ponúkne odlišný dizajn. V interiéri opäť nájdeme dva obrovské displeje spojené do jedného celku a elegantnú palubnú dosku.

O technických detailoch zatiaľ môžeme len špekulovať. Dostupné informácie sľubujú základ z Mercedesu triedy E a ponuku motorizácií zahŕňajúcu zážihový preplňovaný šesťvalec s objemom troch litrov s výkonom 270 kW (367 k) a dve dieselové jednotky vrátane varianty 400D naladené na 250 kW (340 k) a 700 Nm. Všetky podrobnosti sa dozvieme dnes.

Premiéru môžete sledovať naživo. Priamy prenos nájdete na stránkach Mercedesu, akcia začína o pol siedmej večer.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY