vytisknout velikost písma Mercedes-Benz CLS novej generácie má predčasne po premiére

Nová generácia Mercedesu-Benz CLS je jednou z noviniek autosalónu v Los Angeles. Na internete už kolujú prvé neoficiálne fotky odhaľujúce celý voz. CLS vychádza z triedy E, dizajn vozidla sa ale celkom výrazne líši.
Mercedes-Benz CLS novej generácie má predčasne po premiére

Autosalón v Los Angeles prinesie niekoľko zaujímavých noviniek. Jednu z nich nájdeme na stánku automobilky Mercedes-Benz. Tá tu predstaví novú generáciu modelu CLS. Oficiálne odhalenie prebehne zajtra, no rovnako ako v mnohých iných prípadoch bol aj tentoraz internet rýchlejší. Vozidlo si preto môžeme pozrieť v celej kráse už dnes.

O predčasne zverejnené fotografie sa postarali kolegovia z austrálskeho magazínu Motoring. Isté preto už v tejto chvíli je to, že CLS bude trochu vystupovať radu. Kým triedy S, E alebo C si sú navzájom veľmi podobné, CLS ponúkne odlišný dizajn. V interiéri opäť nájdeme dva obrovské displeje spojené do jedného celku a elegantnú palubnú dosku.

O technických detailoch zatiaľ môžeme len špekulovať. Dostupné informácie sľubujú základ z Mercedesu triedy E a ponuku motorizácií zahŕňajúcu zážihový preplňovaný šesťvalec s objemom troch litrov s výkonom 270 kW (367 k) a dve dieselové jednotky vrátane varianty 400D naladené na 250 kW (340 k) a 700 Nm. Všetky podrobnosti sa dozvieme dnes.

Premiéru môžete sledovať naživo. Priamy prenos nájdete na stránkach Mercedesu, akcia začína o pol siedmej večer.

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák
Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

5. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Ďalší dlhodobý test bude patriť Škode Fabia Combi. Čaká nás pol roka s novým litrovým trojvalcom 1.0 TSI. Konkrétne ide o verziu s výkonom 81 kW, teda o vrcholnú motorizáciu. Fabia prišla do testu vo výbave Style a s niekoľkými príplatkovými prvkami.

4. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY