vytisknout velikost písma Mercedes-Benz chystá plno kompaktných modelov

Malé Mercedesy dostanú modernizovanú platformu MFA2. Časom dorazí trieda A sedan a aj väčší crossover GLB. Mercedes tiež pracuje na deväťstupňovej dvojspojkovej prevodovke.
Mercedes-Benz chystá plno kompaktných modelov

Určite si hovoríte, že kompaktných modelov má Mercedes-Benz v ponuke už dostatok. Lenže manažéri tejto nemeckej automobilky sú iného názoru. Vývoj pracuje na ďalších derivátoch triedy A aj B, ktoré budú založené na modifikované modulárnej platforme MFA2. Tá sa dočká niekoľkých zmien, aby bolo jednoduchšie vyvíjať autá s rôznymi dĺžkami rázvorov, rozchodom kolies a typy pohonov.

V súčasnej dobe Mercedes vyrába triedu A s karosériou hatchback, robí aj kompaktný sedan CLA, minikombi CLA Shooting Brake a crossover GLA. Nezabúdajme ale ani na kompaktné MPV Mercedes triedy B, ktoré v novej generácii takisto prejde na upravenú platformu MFA2.

Do roku 2020 sa všetky vozidlá založené na platforme s pohonom predných kolies dočkajú novej generácie alebo veľkého faceliftu. K tomu ale pribudne ešte klasický kompaktný sedan triedy A a aj väčší crossover Mercedes-Benz GLB, píše britský Autocar. Kým Mercedes GLB bude globálny model, trieda A sedan s predĺženým rázvorom je určený predovšetkým pre Čínu ako konkurencia Audi A3 sedan a BMW radu 1 sedan.

Sedan triedy A so štandardným rázvorom sa ale bude predávať aj v Európe. Podľa Mercedesu je pre také auto miesto na trhu aj vedľa modelu CLA. Pokiaľ ide o techniku ​​a pohony, automobilka pracuje na novej generácii trojvalcových motorov, na kompaktnom hybridnom systéme a aj na deväťstupňovej dvojspojkovej prevodovke. Tá je určená práve pre modely s motorom vpredu naprieč.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY