vytisknout velikost písma Mercedes-Benz chystá nový špeciál. Bude to trieda G 4×4(2) kabriolet?

Mercedes sľúbil prekvapenie týkajúce sa triedy G. Nová verzia má nadviazať na G 63 AMG 6×6. Prvé fotografie naznačuje, že pôjde o G 4×42 s karosériou kabriolet.
Mercedes-Benz chystá nový špeciál. Bude to trieda G 4×4(2) kabriolet?

Automobilka Mercedes má neskutočne široký záber, kedy na jednej strane produkuje malé elektromobily a na strane druhej neuveriteľne drahé špeciály. Určite si spomeniete na šesťkolesovú triedu G, ktorá vznikla v obmedzenej sérii. Tú nasledovala verzia G 4×4(2) a čoskoro by malo presne do tejto skupiny prísť ďalšie vozidlo. Naznačuje to prvá oficiálna fotka.

Mercedes priamo nehovorí, o čo konkrétne pôjde, no podľa spomínanej fotografie to vyzerá na model G 4×4(2) so sťahovacou strechou. Dôkazom je kovový kryt pod nárazníkom, obrovské karbónové blatníky a hlavne presvitajúcu časť portálovej nápravy. Všetko to sú prvky, ktoré nájdeme na verzii 4×4(2). Registračná značka s nápisom G 65 by mohla naznačovať aj prítomnosť dvanásťvalcového motora.

Len si to predstavte. Trieda G v prevedení kabriolet na neskutočne vysokom podvozku s dvanásťvalcom pod kapotou a úplne zaručene astronomickou cenou. Mohlo by sa zdať, že ide o obrovský nezmysel, ale to je tiež presne dôvod, prečo Mercedes také auto vyrobí. Môžeme si byť istí, že G 4×4(2) so sťahovacou strechou by určitá skupina zákazníkov vzala útokom.

Či máme s našimi odhadmi pravdu, alebo pôjde nakoniec o niečo iné, to ukážu nadchádzajúce týždne. Každopádne sa na toto auto veľmi tešíme.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY