vytisknout velikost písma McLaren už chystá nástupcu superšportov F1 a P1

McLaren ukázal prototyp nového superšportu. Bude mať volant uprostred ako legendárny model F1. Všetkých 106 sľúbených kusov je už vypredaných.
McLaren už chystá nástupcu superšportov F1 a P1

Čas uteká rýchlo a hybridný superšport McLaren P1 má za sebou päť rokov existencie. Britská malosériová automobilka teraz oficiálne potvrdila prípravy nástupcu, ktorý ale prinesie jeden veľký odkaz do nie zas tak dávnej minulosti. Bude mať usporiadanie sedačiek 1+2 so sedadlom vodiča uprostred. Presne tak to mal ikonický McLaren F1 zo začiatku 90. rokov.

Prototyp je založený na šasi McLarenu 720S, ale z prvých zverejnených fotografií môžete vidieť práve rozmiestnenie interiéru. McLaren tiež priznal, že nový automobil bude využívať hybridný pohon a preplňovaný motor. Pravdepodobne pôjde o jednotku odvodenú zo súčasného osemvalca.

Podľa britskej automobilky sa máme tešiť na najrýchlejší McLaren histórie, ale cieľom nie je dosiahnuť najlepšieho času na severnej slučke Nürburgringu. Pravdepodobným cieľom bude rýchlosť v priamke. Oproti napríklad Bugatti Chiron bude McLaren, pracovne označovanom ako BP23, je vďaka svojej karbónovej konštrukcii výrazne ľahšie.

Automobilka McLaren prípravy vozidla potvrdila už na začiatku roka s tým, že vyrobí len 106 kusov, rovnako ako v prípade McLarenu F1. Kto ale plánuje minúť stovky tisíc eur, má už bohužiaľ smolu. Na všetky sľúbené vyrobené autá "BP23" už má automobilka záväzné objednávky od vybraných klientov.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY