vytisknout velikost písma McLaren už chystá nástupcu superšportov F1 a P1

McLaren ukázal prototyp nového superšportu. Bude mať volant uprostred ako legendárny model F1. Všetkých 106 sľúbených kusov je už vypredaných.
McLaren už chystá nástupcu superšportov F1 a P1

Čas uteká rýchlo a hybridný superšport McLaren P1 má za sebou päť rokov existencie. Britská malosériová automobilka teraz oficiálne potvrdila prípravy nástupcu, ktorý ale prinesie jeden veľký odkaz do nie zas tak dávnej minulosti. Bude mať usporiadanie sedačiek 1+2 so sedadlom vodiča uprostred. Presne tak to mal ikonický McLaren F1 zo začiatku 90. rokov.

Prototyp je založený na šasi McLarenu 720S, ale z prvých zverejnených fotografií môžete vidieť práve rozmiestnenie interiéru. McLaren tiež priznal, že nový automobil bude využívať hybridný pohon a preplňovaný motor. Pravdepodobne pôjde o jednotku odvodenú zo súčasného osemvalca.

Podľa britskej automobilky sa máme tešiť na najrýchlejší McLaren histórie, ale cieľom nie je dosiahnuť najlepšieho času na severnej slučke Nürburgringu. Pravdepodobným cieľom bude rýchlosť v priamke. Oproti napríklad Bugatti Chiron bude McLaren, pracovne označovanom ako BP23, je vďaka svojej karbónovej konštrukcii výrazne ľahšie.

Automobilka McLaren prípravy vozidla potvrdila už na začiatku roka s tým, že vyrobí len 106 kusov, rovnako ako v prípade McLarenu F1. Kto ale plánuje minúť stovky tisíc eur, má už bohužiaľ smolu. Na všetky sľúbené vyrobené autá "BP23" už má automobilka záväzné objednávky od vybraných klientov.

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Britskí kolegovia porovnali BMW 760Li xDrive a Škodu Superb 2.0 TSI 4×4. Obe spomínané autá sa v našej redakcii už zastavili, preto sme sa pozreli na presné čísla nameranej dynamiky. Superb na dvanásťvalec ani zďaleka nemá, ale skutočne dobre brzdí.

20. 11. 2017 | Dalibor Žák
Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY