vytisknout velikost písma McLaren privezie do Ženevy prvý model radu Super Series novej generácie

McLaren ukáže na marcovom autosalóne v Ženeve prvý model novej generácie radu Super Series. Odštartuje tak modelovú ofenzívu. Postupne bude nasledovať ďalších 14 noviniek. Základom druhej generácie radu Super Series je karbónový monokok Monocage II. Tešiť sa máme na nižšiu hmotnosť, nižšie ťažisko, ale aj lepší prístup do interiéru.
McLaren privezie do Ženevy prvý model radu Super Series novej generácie

Tohtoročný ženevský autosalón bude veľmi dôležitý pre automobilku McLaren. Tá si v rámci svojej stratégie Track22 vytýčila cieľ predstaviť do roku 2022 hneď pätnásť nových modelov. A práve na tohtoročnom autosalóne v Ženeve všetko odštartuje.

Pôjde o prvý model druhej generácie radu Super Series. Tá existujúca bola predstavená v roku 2011, kedy prišiel model 12C. O rok neskôr nasledovala otvorená verzia 12C Spider, potom dorazilo ešte 650S Coupe/Spider. Všetko vyvrcholilo variantmi 675LT Coupe/Spider v roku 2015. Teraz začne celý príbeh nanovo.

O technických detailoch zatiaľ McLaren prezradil len to, že ich zverejní v marci spolu s fotografiami a cenou. Aktuálne automobilka odhalila iba základ nových modelov. Ten obstará karbónový monokok Monocage II. Vďaka jeho konštrukcii bude kabína širšia, prahy užšie a do interiéru sa bude vstupovať väčšími otvormi. Zároveň automobilka sľúbila lepší výhľad z vozidla.

Nemenej dôležité je zníženie hmotnosti. Podľa tlačovej správy bude chystaná novinka výkonovo porovnateľná s modelom 650S Coupe, na váhe ale ukáže zhruba o 18 kg menej. Nižšie ťažisko sa odrazí v lepších jazdných vlastnostiach. Záujemcovia si navyše budú môcť objednať interiér bez zakrytých predných stĺpikov, kde tak uvidia odhalenú časť karbónového monokoku.

Len pre pripomenutie, McLaren 650S Coupe používa dvakrát preplňovaný osemvalec s objemom 3,8 litra s parametrami 478 kW (650 k) a 678 Nm. Akcelerácia z nuly na 100 km/h je pre neho záležitosťou trvajúcou rovné tri sekundy a najvyššia rýchlosť dosahuje hodnoty 333 km/h.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY