vytisknout velikost písma Mazda prvýkrát ukázala nový crossover CX-8

Mazda pripravuje ďalší veľký crossover. Po modeli CX-9 prichádza o trochu menšie CX-8. V ponuke bude šesť a sedemmiestne prevedenie. Mazda CX-8 má namierené na japonský trh.
Mazda prvýkrát ukázala nový crossover CX-8

Najväčším crossoverom v ponuke automobilky Mazda na slovenskom trhu je CX-5, ale inde táto značka predáva aj väčšie SUV. Koncom roku 2015 bola predstavená CX-9 určená najmä pre americký trh, teraz prichádza CX-8, čo je v podstate predĺžená CX-5. Ani v tomto prípade si ale nádej nerobte, pretože ani tento model sa u nás predávať nebude. Ide o vec určenú pre Japonsko.

Mazda už skôr zverejnila obrázok odhaľujúci interiér, teraz ukazuje vonkajší dizajn auta. Prekvapenie sa naozaj nekoná. Presne podľa očakávania kopíruje CX-8 to, čo už poznáme napríklad z novej generácie CX-5.

Oproti CX-9 je CX-8 trochu menšie. Kým "deviatka" meria 5075 mm, "osmička" dosahuje na dĺžku hodnoty 4900 mm. Líši sa aj šírka (1840 verzus 1969 mm) a výška (1730 verzus 1747 mm). Rázvor náprav 2930 mm ale majú oba modely zhodný. CX-8 sa bude predávať ako šesť a sedemmiestny automobil.

Čo sa motorov týka, krátka tlačová správa sľubuje vznetový štvorvalec s objemom 2,2 litra kombinovaný so šesťstupňovou automatickou prevodovkou. Do predaja na japonskom trhu, kde zaujme pozíciu vlajkovej lode v tamojšej ponuke crossoverov značky, sa nová Mazda CX-8 dostane do konca tohto roka.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY