vytisknout velikost písma Mazda pripravila ďalší facelift radu 6. Nevšimnete si ho

Na autosalóne v Los Angeles sa predstaví modernizovaná Mazda6. Ako je v tomto modeli zvykom, po stránke dizajnu sa takmer nič nezmenilo. Prichádzajú ale nové motory vrátane preplňovaného štvorvalca.
Mazda pripravila ďalší facelift radu 6. Nevšimnete si ho

Koncom novembra odštartuje autosalón v Los Angeles, kde Mazda vo svetovej premiére predstaví modernizovanú Mazdu6. Prvé dva oficiálne obrázky naznačujú, že sa na pohľad nezmenilo takmer nič, zaujímavé novinky sa však týkajú techniky.

Do Mazdy6 sa sťahuje nový zážihový štvorvalec Skyactiv-G s objemom 2,5 litra, vybavený technológiou deaktivácie polovice valcov. Ten už si dnes môžete kúpiť v kombinácii s novou generáciou modelu CX-5. Druhou novinkou je príchod motora Skyactiv-G 2.5T z modelu CX-9.

Zatiaľ čo pri prvej menovanej jednotke je príchod do Európy v podstate istý, u tej druhej to tak isté nie je. Aktuálne tlačová správa totiž uvádza, že preplňovaný zážihový štvorvalec bude pridaný do ponuky na americkom trhu. Je to škoda, pretože Mazda6 osadená motorom s parametrami 184 kW (250 k) a 420 Nm by si určite svojich zákazníkov našla aj u nás.

Súčasťou modernizácie je aj vylepšenie adaptívneho tempomatu. Ten dokáže vozidlo úplne zastaviť a následne zase rozbehnúť. Do interiéru sa potom sťahuje ešte drevený dekor palubnej dosky.

Modernizovaná Mazda6 bude oficiálne predstavená 29. novembra, ak máte záujem, jej odhalenie môžete sledovať naživo.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY