vytisknout velikost písma Mazda predstavila svoju Škodu Kodiaq

Mazda rozšírila svoju ponuku SUV. K modelom CX-3, CX-5 a CX-9 pribudlo sedemmiestne SUV CX-8. Predávať sa bude výlučne s dieselom a iba na japonskom trhu.
Mazda predstavila svoju Škodu Kodiaq

So sedemmiestnymi SUV sa v nedávnej minulosti doslova roztrhalo vrece. Najskôr to bol KodiaQ, potom nasledoval Tiguan Allspace, rovnaký voz prinesie aj Seat (hneď ako pre neho nájde meno) a stranou nezostala ani Mazda. Tá do svojej ponuky zaradila predĺženú CX-5 označenú ako CX-8.

Zlou správou na úvod je skutočnosť, že ide zatiaľ výhradne o japonskú záležitosť, kde bude tento model plniť úlohu vlajkovej lode. Mazda dokonca produkuje ešte väčšie SUV CX-9, to sa ale v Japonsku nepredáva. V našej krajine zostane nový model CX-5 najväčším crossoverom vôbec.

CX-8 je na ňom technicky založená, ale samozrejme je dlhšie. Rozdiel je presne 350 mm, pričom 230 mm tejto hodnoty pripadá na rozšírený rázvor kolies. Výška je 1730 mm a šírka je 1840 mm. Uchádzači si budú môcť vybrať medzi šesť a sedemmiestnymi interiérmi. Inak ostatné kopíruje CX-5. Ak vyklopíte tretí rad sedadiel, zostane vám k dispozícii batožinový priestor s objemom 239 litrov, ak tak neurobíte, ponúkne CX-8 za druhým radom sedadiel objem 572 litrov. Do spodnej časti batožiny môžete umiestniť menšie položky.

Ponuka motorizácií je veľmi jednoduchá. Mazda má k dispozícii len 4-valcový diesel 2.2 Skyactiv-D. Posilnila však na 140 kW (190 k) a 450 Nm. Na našom trhu kúpite v kombinácii s CX-5 diesel naladený maximálne na 128 kW (175 k). Štandardom je aj automatická prevodovka. K dispozícii budú len predné a pohony všetkých kolies.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY