vytisknout velikost písma Máte Jaguar XK a chcete F-Type? Nemusíte nutne predávať auto

Majitelia Jaguaru XK si môžu nechať vozidlo upraviť tak, aby vyzeralo ako aktuálny F-Type.

Dajme tomu, že máte v garáži Jaguar XK, ktorý nechcete predať, ale veľmi sa vám páči súčasný F-Type. Riešením je samozrejme nákup aktuálneho roadstera/kupé, lenže to bude vyžadovať veľkú investíciu. Lacnejšiu cestu k riešeniu problému ponúka spoločnosť Grantley Design, ktorá vaše XK prerobí tak, aby aspoň z diaľky vyzeralo ako F-Type.

Voz dostane v rámci úpravy kompletný bodykit. F-Type je totiž širší, takže sa na XK nasťahujú nové blatníky, na bok nové väčšie prahy, rozšírená je i kapota a samozrejmosťou je úplne nová predná časť vyrobená dohromady s nárazníkom z jedného kusu. Pridajte iné svetlá, podložky pod kolesá kvôli širšiemu rozchodu... a váš staronový F-Type je takmer hotový. Technici ešte navyše doplnia vozidlo o aktívny zadný spojler a samozrejme aj nový lak.

Prestavba XK na automobil s dizajnom F-Type nie je nič jednoduché. Trvá zhruba dva mesiace, pričom záujemcov zaplatí v prepočte zhruba 10 tisíc eur. Spoločnosť Grantley Design zatiaľ vyrobila dva takéto "F-Type", tretí exemplár je aktuálne v procese.

Výsledok až tak zle a navyše sa môžete na majiteľa originálnych F-Type vyťahovať aspoň prítomnosťou dvoch núdzových sedadiel v druhom rade, ktoré súčasné britské športové vozidlo nemá.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY