vytisknout velikost písma Maserati Alfieri dostane v roku 2020 tiež plne elektrickú verziu

Maserati Alfieri dorazí aj v plne elektrickej verzii v roku 2020. Je to kvôli tlaku na znižovanie priemerných emisií CO2. Maserati potrebuje novú platformu pre elektromobily.
Maserati Alfieri dostane v roku 2020 tiež plne elektrickú verziu

Pamätáte sa na koncept Maserati Alfieri? Predstavil sa už v roku 2014, vtedy s osemvalcovým motorom. Nakoniec sa kvôli emisným normám a predovšetkým tlaku na znižovanie priemerných korporátnych emisií CO2 rozhodla automobilka nasadiť preplňovaný šesťvalec od Ferrari (rovnaký, aký má teraz napríklad Alfa Romeo Stelvio).

Maserati Alfieri by sa malo na trhu objaviť v roku 2019 v sériovej podobe, ktorá sa ale nebude od konceptu príliš líšiť. Dočkáme sa len zmien v interiéri. Celkové proporcie a rozvrhnutie detailov zostanú podľa všetkého veľmi podobné. U preplňovaného šesťvalca to ale neskončí. Alfieri bude k dispozícii aj v plne elektrickej verzii.

Elektrické Maserati príde v roku 2020. Britský Autocar pripomína, že to je tiež rok, kedy majú v EÚ platiť povinné priemerné emisie CO2 95 g/km naprieč celou automobilkou. Elektromobil tak bude pre Maserati nevyhnutný. Za každý gram CO2 navyše totiž budú značky platiť veľké sankcie.

Problémom pre Maserati bude skutočnosť, že platforma konceptu nie je na zástavbu elektrického pohonu príliš vhodná. Zrejme tak dôjde k dôležitej technickej zmene. Počas nasledujúcich rokov tiež príde nástupca Maserati GranTurismo na staršej platforme modelov Ghibli a Quattroporte. Možno ale predpokladať, že pre elektrické modely pripraví koncern FCA, kam Maserati patrí, nové platformy. Tie tak nájdu uplatnenie nielen v Maserati, ale aj v Alfe Romeo a možno aj vo Ferrari...

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY