vytisknout velikost písma M760Li: BMW oslavuje 25 rokov programu Individual

Spoločnosť BMW Individual oslavuje 25 rokov. Vo Frankfurte bude pripomenutá špeciálna verzia dvanásťvalcovej série 7. Vozidlo bolo postavené v spolupráci s fínskym výrobcom luxusných jácht.
M760Li: BMW oslavuje 25 rokov programu Individual

Štandardná ponuka BMW nestačí, môže použiť individuálny program s nekonečnou ponukou špeciálov. Je to presne 25 rokov, kedy výrobca automobilov v Mníchove túto možnosť ponúkol svojim zákazníkom po prvýkrát. Vzrušujúcemu výročiu sa pripomenie skutočne veľkolepé BMW radu 7 na autosalóne vo Frankfurte.

Nie je úplne jednoduché pripraviť auto, ktoré je ešte viac špecializované ako to, čo sa zvyčajne vyrába individuálnym programom. Spoločnosť BMW preto vyzvala fínskeho výrobcu Nautor Swan, aby doplnil niekoľko zaujímavých prvkov. Ide predovšetkým o podlahovú krytinu z týkového dreva naplnenú jemnou vrstvou gumy, aby drevo mohlo "pracovať". Samozrejmosťou je Nautor Swan podpis na vonkajšej karosérii a v interiéri.

Okrem "paluby" na podlahe a v kufri nájdete aj obloženie z orechového dreva a bohaté čalúnenie s dokonalou kožou. Koža pokryla všetko možné, vrátane návodu na použitie. Ďalšou špecialitou tohto radu BMW 7 je telo, resp. brzdové strmene, ktoré majú ten istý odtieň ako celé vozidlo.

Pokiaľ ide o techniky, očakávate to najlepšie z výroby v Mníchove. Pod kapotou je dvanásťvalcový 6-litrový preplňovaný motor, ktorý ponúka 448 kW (610 k) a 800 Nm. Obrovský BMW bude poháňať tento motor z nuly na 100 km/h za 3,7 sekundy.

Výstavná premiéra špecializácie, oficiálne nazvaná BMW Individual M760Li inšpirovaná spoločnosťou Nautor's Swan, sa uvedie na autosalóne vo Frankfurte. 

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY