vytisknout velikost písma Lynk & Co 01: Prvú "čínsku Daciu" s technikou Volvo odfotili v Čechách

Lynk & Co je nová značka čínskej automobilky Geely. Ako prvý sa začal predávať crossover 01, avšak len v Číne. Geely ale chce ísť aj do Európy, kde by Lynk & Co malo hrať lacnú alternatívu k modelom značky Volvo. Kúsok za Prahou sme stretli testovací prototyp.
Lynk & Co 01: Prvú "čínsku Daciu" s technikou Volvo odfotili v Čechách

Lynk & Co je trochu zvláštny názov značky, ktorú relatívne nedávno založila čínska automobilka Geely. Ako prvý bol predstavený model 01, nasledoval sedan 03. Malý crossover sa tento rok v apríli ukázal dokonca už v sériovej podobe a rovno tiež zamieril do predaja na čínsky trh. Lynk & Čo však chce do dvoch rokov začať pôsobiť aj v Európe a ako dokazujú naše snímky, tento zámer myslí úplne vážne.

Kúsok za Prahou sa nám podarilo zachytiť zvláštne vyzerajúci maskovaný prototyp na českých značkách, ktorý sa nepodobal ničomu, čo poznáme z bežnej produkcie. Až podrobnejšie hľadanie ukázalo, že ide práve o malý crossover novej čínske značky Lynk & Co. Prezrádzajú ho najmä diódové pásy denného svietenia vytiahnuté ďaleko nad predné blatníky, nízko umiestnené svetlomety alebo dve koncovky výfuku. Sériová podoba automobilu je však už známa. Čo presne Lynk & Co na českých cestách testuje, to sa nám zatiaľ zistiť nepodarilo.

Lynk & Co 01 je malý crossover (v reáli skôr vyšší hatchback a oveľa menšie auto, než by sa mohlo z oficiálnych fotiek zdať) postavený na platforme CMA, ktorú využíva aj nové Volvo XC40. Rovnako ako v prípade švédskeho crossoveru aj tu nájdeme trojvalcovú zážihovú tisícpäťstovku a počíta sa tiež s dvojlitrom alebo s plug-in hybridom.

Podľa skorších informácií by sa model Lynk & Co 01 mal objaviť na európskom trhu zhruba v roku 2019.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY