vytisknout velikost písma Luxusný Mercedes-Benz S Coupé má byť ešte luxusnejší

Mercedes predstavuje novú edíciu modelu S Coupé, pomenovanú Night Edition. Špecialitou tejto verzie sú nárazníky AMG, čierne dvadsaťpalcové kolesá a čierne doplnky na karosérii. K dispozícii budú motorizácie S 400 4Matic, S 500 a S 500 4Matic. Objednávať môžete túto novinku od 9. januára.
Luxusný Mercedes-Benz S Coupé má byť ešte luxusnejší

Mercedes pred pár dňami predstavil novú triedu E s karosériou kupé. Možno aby sa pod návalom informácií na túto tému nezabudlo na vrcholné S Coupé, prichádza teraz správa o novej edícii určené práve pre najvyššiu triedu dvojdverových mercedesov. Novinka sa volá Night Edition a prví záujemcovia si ju budú môcť objednať hneď začiatkom januára.

S Coupé v prevedení Night Edition neprináša nič zásadne nové. Ide iba o kozmetické úpravy, ktoré ale autu pristanú. Ak siahnete po tejto edícii, dostanete nárazníky z AMG a čierne dvadsaťpalcové zliatinové kolesá. Súčasťou výbavy je aj čierna lakovaná maska ​​chladiča s jednou lamelou, čierne kryty spätných zrkadiel a čierne prvky na prahoch. Prirodzene nechýbajú ani štítky upozorňujúce na názov edície.

Vozidlo na fotkách dostalo navyše matne šedý lak karosérie, ktorý krásne kontrastuje s čiernymi prvkami, ale za ten si musíte ďalej priplatiť. Čo sa interiéru týka, môžete sa tešiť predovšetkým na športový volant potiahnutý kožou nappa. Rovnaký materiál nájdete aj na sedadlách. Štandardom je kompletne čierne čalúnenie, ale to sa dá vymeniť za šedo-čiernu, hnedo-čiernu alebo červeno-čiernu kombináciu.

Mercedes-Benz S Coupé Night Edition sa bude ponúkať ako základné šesťvalcové prevedenie S 400 vždy s pohonom všetkých kolies, alebo v kombinácii s osemvalcom ako S 500. U väčšieho motora si budete môcť vybrať medzi klasickým pohonom zadnej nápravy a variantom s pohonom 4Matic.

Nová edícia S Coupé sa prvýkrát svetu ukáže na autosalóne v Detroite, objednať si ju možno od deviateho januára. Na trhu sa Night Edition objaví v apríli budúceho roka.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY