vytisknout velikost písma Lotus spomína na Jamesa Bonda: Evora Sport 410

Lotus si zaspomínal na časy, kedy s jeho autami jazdil James Bond. Evora Sport 410 má pripomínať obojživelný Esprit S1. Potápať sa ale jedinečný kus nevie.
Lotus spomína na Jamesa Bonda: Evora Sport 410

Lotus pripravil špeciálny Evora Sport 410 ako spomienku na legendárny Lotus Esprit S1, s ktorým jazdil James Bond v snímke Špión, ktorý ma miloval. Slávny britský agent unikol vo filme prenasledovateľom tak, že vošiel s Lotusom do vody, aby zmiatol protivníkov. Pod vodou sa auto zmenilo v ponorku.

Nový Lotus Evora Sport 410 sa v obojživelné vozidlo premeniť nevie. Má ale niekoľko detailov, ktorými má slávne auto z bondovky pripomínať. Za pozornosť stojí napríklad rovnaká registračná značka PPW 306R, nový predný nárazník a zadný kryt motora z uhlíkových vlákien v čiernom prevedení.

Nič sa nemení ani pod kapotou. Lotus Evora Sport 410 poháňa kompresorom preplňovaný šesťvalec 3,5 l od Toyoty, ktorý na zadné kolesá posiela cez tradičné manuálnu prevodovku výkon 306 kW (416 k) a krútiaci moment 420 Nm. U bežného dostupného modelu si ale môžete priplatiť aj za automat.

Lotus Evora Sport 410 zrýchli s manuálnou prevodovkou na 100 km/h za 4,2 sekundy a rozbehne sa na 305 km/h. Britská malosériová automobilka vyrobí každý rok len 150 kusov tohto modelu. Kus pripomínajúci Esprit S1 Jamesa Bonda je však jedinečný. Druhé takéto auto už nevznikne.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY