vytisknout velikost písma Land Rover pripravuje konkurenciu pre Porsche Macan a BMW X4

Logo Range Rover dostane ďalší model. Veľkosťou a cenou sa zaradí medzi Evoque a Range Rover Sport. Techniku si vypožičia od Jaguaru F-Pace.
Land Rover pripravuje konkurenciu pre Porsche Macan a BMW X4

Land Rover pripravuje ďalšie SUV, ktoré dostane meno Range Rover. V ponuke sa zaradí medzi najmenší Range Rover Evoque a plnohodnotný Range Rover Sport. Koncepciou to má byť akési SUV-kupé, takže na predajoch modelu Land Rover Discovery parazitovať nebude. Veľkosťou a cenou bude súperiť s BMW X4 a Porsche Macan.

S určovaním konkurencie je to ale pomerne zložité, pretože veľký Range Rover stojí skôr nad vozidlami kategórie BMW X5 a Audi Q7. A to ako veľkosťou, tak hlavne cenou. Rovnako tak Range Rover Sport nie je priama konkurencia BMW X6. Nový model Land Roveru tak môže obsiahnuť pomerne veľkú časť trhu.

Land Rover privezie predprodukčný koncept už o mesiac na autosalón do Ženevy, píše britský Autocar. Ten má tiež informácie, že by sa nový model mal volať Range Rover Velaro. Rovnako boli označované prototypy prapôvodného Range Roveru v 60. rokoch dvadsiateho storočia.

Techniku ​​si Range Rover Velaro vypožičia od Jaguaru F-Pace, a to vrátane šesťvalcov. Nové radové šesťvalce ale dorazia o trochu neskôr. Na rozdiel od Jaguaru sa Range Rover nevzdá aspoň nejakých terénnych schopností. Síce nezvládne to, čo veľký Range Rover, ale potenciálnej klientele by to malo bohato stačiť.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY