vytisknout velikost písma Lamborghini z klipu Cosmic Girl od Jamiroquai stojí 550-tisíc libier

Ponúkané Lamborghini Diablo si zahralo v známom klipe Cosmic Girl od Jamiroquai. Ide o vozidlo v prevedení SE30, pričom exemplárov s pravostranným riadením vzniklo iba 16. Cena samozrejme nie je malá, potrebovať budete viac ako 550-tisíc libier.
Lamborghini z klipu Cosmic Girl od Jamiroquai stojí 550-tisíc libier

Už samotný predaj Lamborghini Diablo SE30 stojí za pozornosť. Ide totiž o verziu, ktorú automobilka postavila k oslave svojho tridsiateho výročia, čím nadviazala na Countach 25th Anniversary z roku 1988. Celkom vzniklo iba 150 exemplárov, z toho len 16 malo pravostranné riadenie. Presne taký kus teraz môže byť váš. Ako bonus dostanete naozaj veľmi zaujímavú históriu.

Toto konkrétne fialové Lamborghini Diablo SE30 totiž vlastnil spevák Jay Kay z Jamiroquai a vozidlo sa navyše predstavilo v slávnom klipe Cosmic Girl (nájdete ho nižšie). Dnes už má na konte celkovo päť majiteľov a necelých 28 tisíc najazdených kilometrov. Avšak jeho história je úplne jasne doložiteľná a vozidlo samotné je vo výbornom stave.

Samozrejme nejde o lacnú záležitosť. Ponuka, ktorú nájdete na autotrader.co.uk, uvádza sumu 549 995 libier.

Výročné Lamborghini Diablo SE30 prešlo pomerne zásadnými úpravami zameranými najmä na hmotnosť. Kvôli jej zníženiu tu nebola klimatizácia, chýbalo aj elektrické sťahovanie okien a osemnásťpalcové kolesá boli vyrobené zo zliatiny horčíka. Súčasťou tejto edície bol napríklad aj nastaviteľný zadný spojler, iný predný nárazník a interiér kombinujúci Alcantaru a karbón.

Klip Cosmic Girl, kde vidno aj Ferrari F40, si môžete pripomenúť na priloženom videu:

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY