vytisknout velikost písma Lamborghini Terzo Millennio: Koniec veľkých motorov

Nový koncept Lamborghini ukazuje, ako budú vyzerať superšporty budúcnosti. Na veľký spaľovací motor zabudnite, ide samozrejme o elektromobil. Ako základný zdroj energie slúžia superkondenzátory. Navyše sa počíta s batériami tak tenkými, že ich bude možné integrovať priamo do panelov karosérie.
Lamborghini Terzo Millennio: Koniec veľkých motorov

Lamborghini odhalilo svoj nový koncept predstavujúci víziu toho, ako budú vyzerať superšportové automobily určené zákazníkom tretieho tisícročia. Nepochybne pôjde o veľmi rýchly stroj, so spaľovacím motorom sa už ale nepočíta. Štúdia Terzo Millennio je čistokrvný elektromobil, ktorý ponúkne rad zaujímavých technologií.

Žiadne presné čísla automobilka nezverejnila, takže môžeme len špekulovať o tom, ako veľmi rýchly tento automobil bude. Každopádne by mal mať elektromotory integrované priamo vo všetkých štyroch kolesách, čo prinesie už dnes dobre známe výhody v podobe nezávislej regulácie každého kolesa zvlášť a tým pádom aj schopnosť doslova prelietavať zákruty neuveriteľnou rýchlosťou.

Klasické batérie budú podľa vízie automobilky Lamborghini v budúcnosti už prekonané. Nahradiť ich majú takzvané superkondenzátory, ktoré sú podstatne menšie, výkonnejšie a ktoré možno nabiť oveľa rýchlejšie. Tie tiež majú slúžiť novému superšportu ako základný zdroj elektrickej energie. Batérie však predsa len zostanú, lenže budú tak malé, že ich bude možné integrovať priamo do karbónovej karosérie. Tá mimochodom dostane navyše technológiu, kedy vozidlo dokáže monitorovať poškodenie karosérie a prípadne si nájdené poškodenie aj sám opraví.

Koncept Lamborghini Terzo Millennio je hudbou vzdialenej budúcnosti, no podľa automobilky niektoré technológie nie sú také sci-fi, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY