vytisknout velikost písma Lamborghini ako plug-in hybrid? Áno, ale len pod kapotou SUV Urus

SUV Lamborghini Urus sa predstaví v roku 2017. Pod kapotou sa objaví aj plug-in hybridný systém. Urus má byť na špičke svojej triedy v oblasti dynamiky a ovládateľnosti.
Lamborghini ako plug-in hybrid? Áno, ale len pod kapotou SUV Urus

Prípravy prvého moderného SUV automobilky Lamborghini nie sú žiadnym veľkým tajomstvom. Talianska značka na ňom pracuje už niekoľko rokov. Vie sa, že Lamborghini Urus využije platformu Audi Q7 a Bentley Bentayga. Predstaví sa v priebehu budúceho roka a predávať by sa malo začať už v roku 2018. A bude to prvý a zároveň jediný model značky s hybridným pohonom.

Zatiaľ čo bežná verzia bude poháňaná preplňovaným osemvalcom 4,0 l z Audi RS6, počíta sa aj s plug-in hybridom. V takomto modeli totiž trh akceptuje zložitý a ťažký plug-in hybridný systém oveľa lepšie ako v ultímatnom superšporte, v ktorom je dôležitá nízka hmotnosť. A istá "politická nekorektnosť" pohonného ústrojenstva má v superšporte dôležitú pridanú hodnotu.

Plug-in hybridné Lamborghini Urus potvrdil šéf technického vývoja Lamborghini Maurizio Reggiani. Britskému Autocar tiež povedal, že to bez preplňovania nepôjde. SUV podľa neho potrebujú veľký krútiaci moment v nízkych otáčkach a odlišnú charakteristiku pohonného ústrojenstva. Urus sa bude od Aventadoru alebo Huracanu úplne líšiť.

Aj napriek očakávanému odklonu od tradičného poňatia vozidiel Lamborghini sa vývoj SUV Urus sústredí na to, aby model vynikal vo svojej kategórii po stránke dynamiky a jazdných vlastností. Aj hmotnosť je dôležitým kritériom, Lamborghini nechce urobiť len trojtonový klon Bentaygy. Lamborghini Urus bude mať oveľa bližšie k luxusným kupé než napríklad BMW X6 M.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY