vytisknout velikost písma Lada začala s produkciou Vesta SW a Vesta SW Cross

Lada začala vyrábať novú Vestu s karosériou. Produkcia bola dokončená aj v oplastovanom prevedení Cross. Na trh dorazia ruské novinky na jeseň.
Lada začala s produkciou Vesta SW a Vesta SW Cross

Model Vesta je pre Ladu veľmi úspešný, takže je celkom logické rozšíriť jeho ponuku. Pred pár dňami bola oficiálne spustená výroba prevedenia kombi a jeho oplastovanej verzie Cross. Prví záujemcovia sa dočkajú ešte na jeseň tohto roka.

Lada vo svojej tlačovej správe označuje Vestu SW za spoľahlivé a kvalitné vozidlo. Počas vývoja bolo ohlásených 200 prototypov, ktoré boli testované pri teplotách od -40°C do 55°C. Kombi získalo 33 nových dielov v porovnaní so sedanmi, aby zvýšilo tuhosť a znížilo vibrácie. Celkovo znamená príchod kombíkov 79 úplne nových alebo upravených častí.

Prvý vyrobený exemplár Lady Vesta SW smeroval do tréningového centra. Tento nový produkt bude k dispozícii na jeseň. Výroba sa uskutočňuje v Iževsku.

Sériové prevedenie Vesty SW ako také bolo predstavené pred niekoľkými mesiacmi. Pokiaľ ide o rozmery, auto sa nelíši od sedanu, ale výška je iná. Kombi je vyššie o 15 mm, prevedenie Cross je ale ešte vyšší, pretože namiesto štandardnej svetlej výšky 178 mm má podvozok tohto variantu 204 mm. Lada nehovorí nič o vstupe nového vozidla na európsky trh, ale zdá sa, že je to len otázkou času. Sedan sa tu už totiž predáva. Kombi by navyše mohlo prilákať nových zákazníkov.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY