vytisknout velikost písma Lada začala s produkciou Vesta SW a Vesta SW Cross

Lada začala vyrábať novú Vestu s karosériou. Produkcia bola dokončená aj v oplastovanom prevedení Cross. Na trh dorazia ruské novinky na jeseň.
Lada začala s produkciou Vesta SW a Vesta SW Cross

Model Vesta je pre Ladu veľmi úspešný, takže je celkom logické rozšíriť jeho ponuku. Pred pár dňami bola oficiálne spustená výroba prevedenia kombi a jeho oplastovanej verzie Cross. Prví záujemcovia sa dočkajú ešte na jeseň tohto roka.

Lada vo svojej tlačovej správe označuje Vestu SW za spoľahlivé a kvalitné vozidlo. Počas vývoja bolo ohlásených 200 prototypov, ktoré boli testované pri teplotách od -40°C do 55°C. Kombi získalo 33 nových dielov v porovnaní so sedanmi, aby zvýšilo tuhosť a znížilo vibrácie. Celkovo znamená príchod kombíkov 79 úplne nových alebo upravených častí.

Prvý vyrobený exemplár Lady Vesta SW smeroval do tréningového centra. Tento nový produkt bude k dispozícii na jeseň. Výroba sa uskutočňuje v Iževsku.

Sériové prevedenie Vesty SW ako také bolo predstavené pred niekoľkými mesiacmi. Pokiaľ ide o rozmery, auto sa nelíši od sedanu, ale výška je iná. Kombi je vyššie o 15 mm, prevedenie Cross je ale ešte vyšší, pretože namiesto štandardnej svetlej výšky 178 mm má podvozok tohto variantu 204 mm. Lada nehovorí nič o vstupe nového vozidla na európsky trh, ale zdá sa, že je to len otázkou času. Sedan sa tu už totiž predáva. Kombi by navyše mohlo prilákať nových zákazníkov.

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka
Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva existuje mimo iného v radikálnej úprave značky Bronto. Voz prešiel dokonca aj homologáciou pre Európu. U nás sa predáva ako Niva Extreme Cross. Už len vidieť túto špecialitu v pohybe je zážitok. Niva Extreme Cross prekvapivo používa celkom sériový motor.

10. 11. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY