vytisknout velikost písma Lada vyvíja novú Nivu. Bude po všetkých stránkach lepšia

Legendárna Lada Niva sa dočká nástupcu. Nová generácia má byť po všetkých stránkach lepšia. Údajne nepôjde o automobil príbuzný Dusteru.
Lada vyvíja novú Nivu. Bude po všetkých stránkach lepšia

Lada Niva sa predstavila v roku 1976 a na trhu prežíva dodnes. Len oficiálny názov sa zmenil na Lada 4×4. Množstvo dosluhujúcich ruských legiend si vyslúžilo povesť lacného a jednoduchého terénneho vozidla, ktoré sa dokáže vysporiadať aj so skutočne ťažkým terénom. Teraz to vyzerá, že sa Niva po viac ako štyridsiatich rokoch dočká nástupcu.

Pôvodné správy na túto tému sľubovali voz odvodený od Dacie Duster, ale tak by to nakoniec byť nemalo. Ako píšu kolegovia z leftlanenews.com, šéf automobilky Lada Nicolas Maure oznámil, že sa začal vývoj novej generácie. Zároveň tiež poprel príbuznosť chystanej novinky s rumunským SUV. To samo o sebe figuruje na trhu dosť dlho a bude čoskoro nahradené ďalšou generáciou.

Maure zároveň sľúbil, že Lada Niva novej generácie bude po všetkých stránkach lepšia ako súčasné vyhotovenie. Bolo by ale obrovské prekvapenie, keby to bolo inak. Podobne ako napríklad Land Rover Defender predstavuje aj Niva napriek čiastkovým modernizáciám a "luxusným" výbavám typu variantu Urban veľmi zastaraný model.

O predpokladanom termíne zahájenia predaja novej generácie Lady Niva sa Maure nezmienil.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY