vytisknout velikost písma Lada Vesta dorazila do Európy. Stojí 9 900 eur

Sedan Lada Vesta sa začal predávať na vybraných európskych trhoch. Na Slovensku stojí nový model automobilky Lada 9 900 eur. K dispozícii je deväť farieb karosérie, jeden zážihový motor a dve prevodovky.
Lada Vesta dorazila do Európy. Stojí 9 900 eur

Lada Vesta sa začala v Rusku predávať na jeseň minulého roka. Už vtedy sa objavili správy, že sa tento model časom dostane aj do Európy. A neklamali. Vestu už nájdete v oficiálnej ponuke napríklad na nemeckom alebo slovenskom trhu.

Nečakajte bohatú ponuku. K dispozícii je iba jedna motorizácia. Ide o zážihovú atmosférickú tisícšesťstovku s parametrami 78 kW (106 k) a 148 Nm. Záujemcovia ale budú môcť vyberať medzi manuálnou a automatickou prevodovkou.

Nový model automobilky Lada určenej pre európske trhy má v porovnaní s pôvodným ruským variantom upravený motor a používa lepší (to znamená aj drahší) katalyzátor, aby splnil normu Euro 6. Manuálne vyhotovanie zvládne akceleráciu z nuly na 100 km/h za 11,8 s, automat je o jednu sekundu pomalší. Najvyššia rýchlosť činí 178 km/h.

Výbava zahŕňa okrem iného automatickú klimatizáciu, palubný počítač, ABS, stabilizáciu, asistent rozjazdu do kopca, tempomat alebo rádio s Bluetooth. Základná slovenská cena bola stanovená na 9 900 eur.

Časom by sa mala v Európe ukázať aj Lada Xray. Aj tento ruský crossover totiž predtým prešiel rovnakými úpravami ako Lada Vesta.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY