vytisknout velikost písma Lada 2107 krížená s buldozérom upratuje v Rusku ulice

Istý ruský mechanik dal dohromady Ladu 2107 a buldozér. Okrem mnohých prestavieb, napríklad na šesťkolesové automobily, tak existuje aj zimný špeciál. Údajne ju chce naozaj používať na odpratávanie snehu. Prestavba Lady na snežný pluh trvala tri mesiace.
Lada 2107 krížená s buldozérom upratuje v Rusku ulice

Nie nadarmo sa hovorí, že ľudská tvorivosť nemá hranice. Dôkazov nájdeme na internete obrovské množstvo. V kontexte modelov značky Lada sa v minulosti objavili zaujímavé prestavby typu automobilov osadených napríklad motorom zo Subaru WRX STI alebo špeciály vylepšené o šesťkolesový podvozok. Na priloženom videu si ale môžete prezrieť ešte niečo viac - Ladu 2107 kombinovanú s buldozérom.

Ide o dielo istého ruského automechanika. Podľa toho, čo píšu ruské médiá, nebol spokojný s tým, ako verejné služby odpratávajú sneh z ulíc. Preto sa rozhodol vziať vec do svojich rúk. Najprv to skúsil s malým elektrickým traktorom. Od tohto nápadu ale nakoniec ustúpil, pretože stroj bez kabíny neposkytoval v mraze úplne ideálne pohodlie. Následne vzal svoju Ladu 2107 a tú osadil pásovým podvozkom.

Bližšie informácie sa nám bohužiaľ dohľadať nepodarilo. Podľa dostupných zdrojov je tento špeciál na odpratávanie snehu stále poháňaný pôvodným motorom z Lady. Stavba údajne zabrala tri mesiace.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY