vytisknout velikost písma Kúpte si Land Rover Defender z bondovky Spectre

Šiesteho augusta pôjde do dražby Land Rover Defender z filmu Spectre. Pre potreby zatiaľ poslednej bondovky bolo upravených desať Defenderov. Niektoré exempláre natáčanie neprežili, tento je ale v perfektnom stave.
Kúpte si Land Rover Defender z bondovky Spectre

Land Rover už nejakú dobu ochotne požičiava svoje autá filmárom, ktorí majú na svedomí slávne bondovky. A tak tomu bolo aj v tej poslednej. V Spectre sme okrem iného videli aj niekoľko nebezpečne vyzerajúcich Defenderov. Tieto autá slúžili filmovým zločincom pre pohyb v Alpách. Možno si spomeniete, že agent 007 ich niekoľko zničil svojím lietadlom, ale niektoré exempláre natáčania prežili. Jeden taký si budete môcť čoskoro zaobstarať.

Defender, ktorý si zahral v zatiaľ najnovšej bondovke Spectre, nie je žiadna lacná atrapa. Na úprave sa podieľala ako divízia SVO, tak závodní špecialisti spoločnosti Bowler. Okrem vonkajších doplnkov dostali autá obrovské pneumatiky s rozmerom 37 palcov, závodné tlmiče Bilstein, bezpečnostnú klietku a z nejakého dôvodu aj lano natiahnuté od predného navijaka až k čelnému sklu.

Zároveň sa myslelo na výkon. Namiesto skromných 90 kW (122 k) produkovaných v sériovom prevedení ponúka motor solídnych 138 kW (188 k) a 500 Nm. Úpravy zahŕňajú aj dve škrupinové sedačky alebo štvorbodové pásy.

Zaujímavý Defender, ktorý sa okrem filmu Spectre ukázal aj v roku 2015 na frankfurtskom autosalóne, pôjde do dražby RM Sotheby 'organizovanej v Londýne šiesteho augusta.

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák
Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

5. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Ďalší dlhodobý test bude patriť Škode Fabia Combi. Čaká nás pol roka s novým litrovým trojvalcom 1.0 TSI. Konkrétne ide o verziu s výkonom 81 kW, teda o vrcholnú motorizáciu. Fabia prišla do testu vo výbave Style a s niekoľkými príplatkovými prvkami.

4. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY