vytisknout velikost písma Koncern VW sa zaujíma o automobilku GAZ

VW má údajne záujem kúpiť podiel v automobilke GAZ. Tá teraz vyrába len úžitkové autá, trh osobných áut opustila. GAZ ale tiež montuje autá VW a Škoda z dovezených dielov. Koncern VW chce už dlho jednu budgetovú značku.
Koncern VW sa zaujíma o automobilku GAZ
Hoci sa ruskému automobilovému trhu pod tlakom medzinárodných sankcií príliš nedarí, stále je najväčšia krajina na svete pre automobilky dosť zaujímavá. V Rusku totiž prežíva množstvo tovaru a legendárnych automobiliek, ktoré môžu poslúžiť ako "základňa" pre zásobovanie miestneho trhu a bez dovozných ciel a iných prekážok.
 
Web Automotive News teraz priniesol informáciu, že koncern Volkswagen javí záujem o kúpu významného podielu bližšie nešpecifikovanej veľkosti v automobilke GAZ. Hoci obe značky odmietli špekulácie komentovať, správa odkazuje na päť na sebe nezávislých zdrojov, ktoré prišli s rovnakou informáciou.
 
Volkswagen už teraz s automobilkou GAZ spolupracuje, v továrni v Nižnom Novgorode totiž GAZ montuje z dovezených dielov škodovky a volkswageny pre miestny trh. Na ruskom trhu teraz pôsobí automobilka GAZ vlastne len ako výrobca úžitkových automobilov, trh osobných vozidiel nadobro opustila.
 
Nie je žiadnym tajomstvom, že koncern Volkswagen už dlhé roky hľadá partnera pre výrobu lacných osobných vozidiel, akúsi vlastnú "Daciu". Vývoj tohto modelu dostala na starosti česká značka Škoda, ale rokovania s indickou Tatou nedávno skrachovali. Je teda možné, že Volkswagen skutočne sonduje možnosti spolupráce v Rusku. Medzinárodné ekonomické sankcie voči Rusku by mali byť uvoľnené v marci budúceho roka.
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák
Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

5. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Ďalší dlhodobý test bude patriť Škode Fabia Combi. Čaká nás pol roka s novým litrovým trojvalcom 1.0 TSI. Konkrétne ide o verziu s výkonom 81 kW, teda o vrcholnú motorizáciu. Fabia prišla do testu vo výbave Style a s niekoľkými príplatkovými prvkami.

4. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY