vytisknout velikost písma Koncept Infiniti Prototype 9 sa vracia do 30. rokov. Ale...

Infiniti predstavilo koncept pretekárskeho vozidla z predvojnového obdobia. Infiniti Prototype 9 akoby zamrzlo v čase v tridsiatych rokoch. Voz bohužiaľ poháňa len elektromotor z Nissanu Leaf.
Koncept Infiniti Prototype 9 sa vracia do 30. rokov. Ale...

Keď sa povie "predvojnové pretekárske auto", väčšine ľudí sa vybavia legendárne cigarové monštrá s uzučkými vypletanými kolesami od Audi, Mercedesu či napríklad Alfy Romeo. Presne taký koncept teraz pripravilo Infiniti pre súťaž elegancie v Pebble Beach. Voz sa volá Infiniti Prototype 9 a pochopiteľne je to len dizajnové cvičenie.

Značka patriaca pod Nissan skrátka namontovala svoju korporátnu masku chladiča na zaujímavé retro tvary športiaku, ktorý akoby zamrzol v čase.

Menšie (alebo vlastne dosť možno veľké) sklamanie sa odohráva pod kapotou. Nečakajte kompresorom preplňovaný šestnásťvalec alebo aspoň radový osemvalec, ktorý by podobnému stroju iste pristal. O pohon konceptu sa stará elektromotor. Naviac má výkon iba 110 kW (150 k) a krútiaci moment 320 Nm.

Áno, jedná sa o motor z nového Nissanu Leaf, ktorý čerpá energiu z 30kWh akumulátora. Aspoň že poháňa zadné devätnásťpalcové vypletané kolesá. Na 100 km/h akceleruje toto Infiniti za 5,5 sekundy a rozbehne sa na 170 km/h. Hmotnosť stroja s kovovým priestorovým rámom a plechovou karosériou činí len 890 kg.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY