vytisknout velikost písma Koncept BMW Z4 sa predstaví 17. augusta na festivale v Pebble Beach

BMW Z4 sa ukáže v Pebble Beach ako koncept. Produkčnú verziu by sme mohli vidieť na jeseň. Pod kapotou bude aj šesťvalec a snáď aj manuál.
Koncept BMW Z4 sa predstaví 17. augusta na festivale v Pebble Beach

Nová generácia roadsteru BMW Z4 sa občas ukáže na fotkách maskovaných prototypov alebo na videu z testovania. Väčšiu ochutnávku si ale budeme môcť pozrieť v rámci každoročnej prehliadky elegancie v Pebble Beach, kde práve tento rok 17. augusta odhalí BMW koncept novej generácie Z4.

Ako už býva zvykom, koncept by mal byť veľmi blízky sériovej podobe, aj keď drobné odchýlky od produkčného modelu samozrejme očakávame. Dôležité je však to, že nová Z4 skutočne bude a to veľmi skoro. Produkčný model by sme mohli uvidieť už na jeseň na niektorom z hlavných medzinárodných autosalónov.

O BMW Z4 zatiaľ vieme, že si zachová svoje meno, pretože športové modely bude teraz BMW označovať párnu číslicou. Pôvodne sa ale špekulovalo o mene BMW Z5. Pokiaľ ide o techniku, BMW vyvíja nový model spoločne s Toyotou, ktorá na rovnakom základe postaví vlastné kupé Supra.

BMW bude vyrábať výhradne roadster s látkovou strechou (minulá Z4 mala strechu pevnú), Toyota zase len kupé. Pod kapotou očakávame niekoľko verzií dvojlitrového štvorvalca s turbom, ale bude aj tradičný radový šesťvalec. BMW údajne nasadí aj dvojlitrový diesel, ale oficiálne ešte nebola skladba motorov potvrdená. BMW Z4 by malo mať stále ešte manuálnu prevodovku.

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák
Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

5. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Ďalší dlhodobý test bude patriť Škode Fabia Combi. Čaká nás pol roka s novým litrovým trojvalcom 1.0 TSI. Konkrétne ide o verziu s výkonom 81 kW, teda o vrcholnú motorizáciu. Fabia prišla do testu vo výbave Style a s niekoľkými príplatkovými prvkami.

4. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY