vytisknout velikost písma Klasický VW California nestačí? Chystá sa podstatne väčšia verzia XXL

Volkswagen California je nesmierne obľúbený obytný automobil. Nie každému ale stačí, predsa len nie je najväčší. Nemecká automobilka však chystá variant XXL vychádzajúci z Crafteru.
Klasický VW California nestačí? Chystá sa podstatne väčšia verzia XXL

Volkswagen California vám určite nemusíme bližšie predstavovať. Obytné vyhotovenie odvodené od Transporteru je u zákazníkov nesmierne obľúbené a tomu tiež zodpovedajú predajné čísla. Lenže medzi obytnými automobilmi ide o relatívne malý automobil, čo síce má svoje výhody, však nie každému to musí stačiť. A presne pre takéto zákazníkov teraz Volkswagen chystá nesporne zaujímavú novinku.

O čo pôjde, to naznačuje už názov. Auto sa volá California XXL. Ako ste asi spoznali, základom tohto obytného vozidla je tentoraz model Crafter, ktorý je oproti Transporteru výrazne väčší. Preto sa nemožno čudovať tomu, že sa vo vnútri nachádza napríklad dva metre dlhé lôžko, toaleta, kompletne zariadená kuchynka, drez alebo chladnička.

Nemecká automobilka upozorňuje tiež na slušnú aerodynamiku, hoci obytný Crafter je vysoký tri metre. Dôvodom je okrem iného tiež starostlivo tvarovaná zvýšená strecha.

Ak si teraz robíte zálusk na nejaký dlhší výlet s novou Californiou XXL, budete si musieť zrejme ešte nejakú dobu počkať. Volkswagen totiž túto novinku zatiaľ prezentuje ako štúdiu.

Viac sa dozvieme na Caravan Salon v Düsseldorfe, ktorý štartuje o dva týždne. Tam si Volkswagen California XXL odbije svetovú premiéru.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY