vytisknout velikost písma Ken Block opäť vyvádza s Fiestou, tentokrát v teréne

Ken Block opäť vyvádza s Fiestou, tentokrát v teréne

Terrakhana. Toto je najnovšie dielo známeho pretekára Kena Blocka. Meno, koncept a odkaz sa samozrejme týkajú jeho známej série Gymkhana, ale je tu jeden významný rozdiel. Terrakhana sa odohráva v teréne. Konkrétne v púštnej oblasti v blízkosti Torrey, Utah. Fotografovanie sa uskutočnilo v nadmorskej výške približne 1300 m pri teplotách blížiacich sa 40°C. V hlavnej úlohe rallycrossový Ford Fiesta ST RX43 s pohon všetkých kolies a výkonom približne 600 koní.

Mohli by ste povedať, že Ken Block robí to isté už roky a že neustále drifty  sú bez ohľadu na to, aké je prostredie a opatrenia už tak trochu nudné. Teda minimálne z pohľadu diváka. A možno máte pravdu. Čo ale nemožno poprieť: Block vie, ako sa baviť za volantom!

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY