vytisknout velikost písma Keď máte peniaze, výrobca áut vám vyrobí čokoľvek

Keď si to zaplatíte, McLaren zmení všetky vaše modely tak, ako si prajete. Dôkazom je fialový McLaren 720 S. Tento farebný odtieň ešte nemá žiaden McLaren. Pebble Beach tiež predstavila Rolls-Royce Dawn s veľmi podobnou farbou karosérie. Vlastník obidvoch vozidiel je rovnaký.
Keď máte peniaze, výrobca áut vám vyrobí čokoľvek

Ak ste jedným zo zákazníkov, ktorí nemusia riešiť to, čo koľko stojí, váš svet môže byť doslova ružový. A možno aj fialový. Dobrým príkladom je istý Michael Fux, vďaka ktorému sa na víkendovej show Pebble Beach ukázali dva unikátne exponáty: Michael Fux je obchodník a filantrop. Nemôžete sa sťažovať na nedostatok financií. Okrem iného už si kúpil niekoľko modelov Rolls-Royce. Tento rok sa rozhodol kúpiť si ďalší. Opäť bolo potrebné niečo originálne, takže ľudia z britskej automobilky vytvorili fialovú farbu s názvom Fux Fuxia, ktorá následne dostala meno Dawn.

Michael Fux dospela k záveru, že McLaren 720 S by sa mu páčil v rovnakej farebnej schéme. Presne pre takýchto zákazníkov je v McLarene divízia špeciálnych operácií. Vzala odtieň, ktorý pripravil Rolls-Royce, analyzovala a vytvorila unikát. Výsledok môžete vidieť v galérii.

Rovnako ako Rolls-Royce a McLaren 720 S, vytvorený nápadom pána Fuxa, dostal biely interiér s fialovými detailmi. Koberec je vyrobený z bielej Alcantary. Tu sa ale pravdepodobne pri šoférovaní musieť vyzúvať. Samozrejme, táto fialová zostáva v spoločnosti McLaren rezervovaná len pre tohto zákazníka. Nikto ho nesmie používať bez jeho súhlasu.

Koľko takáto služba stojí nezverejnili. Ako však vieme, ak sa pýtate na cenu, nie ste cieľovou skupinou. Len na okraj, v prípade Rolls-Royce, to bol siedmy odtieň vytvorený pre pána Fuxa. A viete prečo? Pretože nebolo možné vybrať z množstva štandardných farieb "len" 44 000 odtieňov.

McLaren_Pebble_Beach_06.jpgMcLaren_Pebble_Beach_09.jpgMcLaren_Pebble_Beach_10.jpg

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY