vytisknout velikost písma Keď chcete SUV od Bentley a Bentaygu si kúpiť nemôžete

Bentley Bentayga je oficiálne prvé SUV tejto značky. SUV tváriace sa ako Bentley ale vzniklo už niekoľko rokov pred príchodom Bentaygy. Základom amerického SUV prerobeného na Bentley je Toyota Venza.
Keď chcete SUV od Bentley a Bentaygu si kúpiť nemôžete

Bentley Bentayga je všetko, len nie lacný automobil. Ak napriek tomu chcete SUV tejto značky a originál kúpiť nemožno, stále existuje jedno riešenie - individuálna prestavba. Presne také vozidlo si môžete prezrieť na priložených fotkách. Ako základ tu poslúžilo o poznanie menej luxusné auto.

O prestavenom SUV informovali kolegovia z magazínu AutoTrader, ktorí údajne dostali správu o čudnom SUV značky Bentley. Pri bližšom skúmaní vyšlo najavo, že ide o prestavanú Toyotu Venza, ktorá už navyše jazdí po americkom štáte Iowa pomerne dlho. Priložené fotografie boli nadobudnuté v roku 2013. Vtedy ešte žiadna Bentayga neexistovala, takže dotyčnému majiteľovi naozaj nezostalo nič iné, než prestavať svoju staršiu Toyotu.

V americkom registri vozidiel je toto "Bentley" stále vedené ako Toyota Venza. Konkrétne ide o automobil z roku 2011, pričom pohon má na starosť zážihový štvorvalec s objemom 2,7 litra. Dvanásťvalec to síce nie je, ale ako je vidieť, aj taký automobil dokáže pritiahnuť pozornosť.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY