vytisknout velikost písma Jeep Grand Cherokee dostane motor Hellcat s výkonom cez 700 koní

Jeep čoskoro predstaví najvýkonnejšie SUV na svete. Model Grand Cherokee Trackhawk dostane motor Hellcat. Výkon tohto SUV by sa mohol dostať cez hranicu 700 koní.
Jeep Grand Cherokee dostane motor Hellcat s výkonom cez 700 koní

Na aprílovom autosalóne v New Yorku sa konečne predstaví ostrý Jeep Grand Cherokee Trackhawk. Športové off-roady sú dnes v móde. BMW má X5 M, Land Rover má Range Rover SVR, nezabúdajme ani na naftové Audi SQ7. Svojou troškou do mlyna chce teda prispieť aj Jeep s modelom Grand Cherokee Trackhawk.

O príchode ostrejšej verzie obľúbeného amerického SUV sa špekulovalo už pred časom, ale teraz vedenie potvrdilo, že sa také auto chystá. Technické detaily sú ešte tajné, ale pod kapotou bude podľa všetkého kompresorom preplňovaný osemvalec 6,2 l, ktorý nájdeme aj v modeloch Dodge Charger a Challenger Hellcat.

To znamená, že výkon Jeepu by sa mohol pohybovať za hranicou 700 konských síl. To by z neho robilo absolútne najvýkonnejšie sériovo vyrábané SUV široko ďaleko. Avšak na potvrdenie konečných oficiálnych čísel si musíme počkať až na spomínaný autosalón v New Yorku. Jeep tiež naznačil, že plánuje vyrábať Grand Cherokee Trackhawk len v obmedzenom počte kusov.

Vedľa ostrého modelu Grand Cherokee pracuje americká automobilka Jeep na veľkom luxusnom SUV, ktoré má súperiť s Range Roverom, chystaným BMW X7 a ďalšími veľkými SUV zavedených značiek. Veľký luxusný Jeep by sa mohol znovu volať Grand Wagoneer.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY