vytisknout velikost písma Je váš Ford Mustang GT pomalý? Kúpte mu originálny kompresor

Ford začal ponúkať kit s kompresorom na päťlitrový osemvalec. Pasuje na Mustang aj pick-up F-150. V novom Mustangu zdvihne výkon na 700 koní. O továrenskú záruku neprídete.
Je váš Ford Mustang GT pomalý? Kúpte mu originálny kompresor

Nemôžeme povedať, že by bol osemvalec v novom Forde Mustang GT slabý a auto bolo pomalé. Jasne, nie je to trhač okruhových rekordov a asi by sme dokázali vymenovať pár rýchlejších áut, ale tých 450 koní sa nám zdá ako úplne dostatočná porcia pre dôstojný pohyb dopredu. Napriek tomu aj s tymto možno niečo robiť, ak vás nedávno zahanbil nejaký načipovaný hatchback.

Ford teraz začal v rámci originálneho príslušenstva ponúkať mechanický kompresor vyvinutý tuningovou dielňou Roush, ktorý pasuje práve na päťlitrový osemvalec modelového roku 2018 montovaný do Mustangu a Fordu F-150. A z osemvalca v Mustangu dostanete naozaj zaujímavé hodnoty. Výkon vzrastie na 700 koní a krútiaci moment na 830 Nm.

Ku kompresoru sa dodáva aj príslušenstvo a nová riadiaca jednotka. Ďalšou dôležitou informáciou je, že ak vám kit namontuje oficiálny servis Ford či schválený servisný partner, neprídete o štandardnú továrenský záruku. Na samotnú úpravu aj automobilka poskytuje záruku. Síce ešte nepoznáme cenu, no na modelový rok 2015 až 2017 stál podobný kit posúvajúcich výkon na 670 koní celkom 7 100 dolárov.

Ako to bude s dostupnosťou a homologáciou pre náš trh, to nevieme. Budete sa musieť spýtať svojho servisného technika. So samotným dovozom kitu asi problém nebude a inštalácia na osemvalec zrejme tiež nebude nijako komplikovaná, ale ako to ovplyvní záruku a platnosť homologácie u nás, to je potrebné zistiť na vlastnú päsť.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY